Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

МОЗ України закликає обласні департаменти охорони здоров’я посилити заходи протидії кору

Міністерство охорони здоров’я України закликає західні області запозичити успішний досвід проведення спецоперації протидії кору та зупинити зростання рівня захворюваності. Про це йшлося на зустрічі керівництва Міністерства та Центру громадського здоров’я з представниками департаментів охорони здоров’я, а також освіти Рівненської, Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської та  Чернівецької областей.

«Спецоперація у Львівській області, проведена на початку року, дала результат – вакцинували майже 27 тисяч дітей і  регіон стрімко втратив своє лідерство по захворюваності на кір. Ми закликаємо й інші регіони розпочати активні дії, аби зупинити спалах кору. Міністерство готове надати всю підтримку, але найголовніше вже зроблено – нині немає дефіциту вакцин проти кору в Україні. Усі регіони забезпечені якісними, ефективними вакцинами КПК», - зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Ольга Стефанишина.

Наразі саме західні області мають найбільшу кількість захворілих на кір як у минулому році, так і в 2019. Причина – велика кількість дітей, які свого часу пропустили щеплення.

«Для нас дуже важливою є співпраця медиків та освітян, адже можливість вакцинувати дітей безпосередньо в школах значно сприяє якісній верифікації даних, комунікації з батьками та самому процесу імунізації дітей», - сказав генеральний директор ЦГЗ МОЗ України Володимир Курпіта.

З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 4 квітня 2019 р.) на кір захворіло 37 328 людей — 17 016 дорослих і 20 312 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей.

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 4 квітня в Україні було 1 094 415 доз.