Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Кількість нових випадків захворювання на кір минулого тижня зменшилась вперше за період спалаху кору з 2017 року

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за минулий тиждень (станом на 8 лютого 2018 року) на кір захворіли 798 людей – 287 дорослих і 511 дітей. Це на 14% менше, ніж попереднього тижня. Вперше за період цього спалаху кору з 2017 року, кількість нових випадків захворювання на кір зменшилась.

Проте ситуація із захворюваністю на кір поки що залишається напруженою. Всього за 2018 рік на кір захворіли 4298 людей – 1423 дорослих і 2875 дітей. Госпіталізовано 2872 людей. З початку року від ускладнень кору померло п’ятеро людей – троє дітей, і двоє дорослих.

Найбільше людей захворіли в Івано-Франківській (965 випадків захворювання), Одеській (781), Закарпатській (681), Чернівецькій (509), Львівській (269) областях.

Найменша кількість випадків захворювання зареєстрована у Чернігівській (1 випадок), Сумській (2 випадки), Луганській і Харківській (по 3 випадки), Рівненській (4 випадки) областях.

«Ми вдячні батькам, які зробили свідомий вибір на користь вакцинації своїх дітей – єдиного способу захисту від кору. Завдяки посиленим заходам з імунізації, які проводить Міністерство охорони здоров’я, було провакциновано 74,5% дітей, які свого часу пропустили першу дозу вакцини КПК, та 79,5% дітей, які своєчасно не отримали другу дозу вакцини, – зазначив Віктор Ляшко, заступник генерального директора з нагляду за інфекційними хворобами ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». – Ми також вдячні нашим партнерам, Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який прискорить поставку додаткових вакцин КПК: 220 тисяч доз надійдуть вже цього місяця».

Усього у 2018 році Україна  буде забезпечена майже 2-ма мільйонами доз вакцини проти кору. 1 097 600 доз вакцини прибудуть в Україну у першому півріччі 2018, ще 901 400 доз – у другому півріччі. Перша партія КПК – 220 тисяч доз – буде доставлена у лютому. Після цього вакцини одразу будуть передані в регіони. Загалом же цієї кількості вакцин буде достатньо для проведення щеплень проти кору всім віковим групам дітей, які цього потребують.

На 8 лютого 2018 року в Україні наявні близько 243 тисяч доз вакцини КПК. За минулий тиждень всього по Україні було використано 24 527 доз вакцини КПК. У зв’язку з підвищеним попитом на вакцини проти кору, паротиту і краснухи, МОЗ здійснює перерозподіл вакцин в регіони, де є недостатня кількість КПК. Вакцини, які були перерозподілені раніше, уже доставлені в Одеську та Київську області. Також готується  новий перерозподіл в Одеську, Чернівецьку та Миколаївську області.

МОЗ України дякує керівництву Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької, Львівської та Сумської областей за те, що погодилися передати частину вакцин в інші області, які зараз найбільше потребують додаткових доз вакцин проти кору.

Нагадуємо, що вакцинація є єдиним способом захисту від кору. Від цієї інфекції немає специфічного лікування. МОЗ України наполегливо радить батькам дотримуватися національного Календаря профілактичних щеплень та зробити своїм дітям щеплення від інших хвороб.