Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Як забезпечується прозорість відбору керівників закладів охорони здоров'я

З початку 2018 року запроваджено відкритий і прозорий конкурс на посади  керівників державних і комунальних лікарень. За новими правилами, до складу конкурсної комісії входять представники громадськості. Це ще один важливий крок для подолання корупції в системі охорони здоров’я. Роботу МОЗ України відзначила ініціатива «Разом проти корупції» під час презентації результатів моніторингу виконання міністерствами антикорупційних заходів.

Відбір кандидатів незалежною конкурсною комісією впроваджено Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я».

За новими правилами конкурсу на посади  керівників медзакладів, що діють з початку року, конкурсна комісія складається в рівних частинах з представників органу управління,  громадськості і колективу. Кожен може подати свою кандидатуру до складу комісії і проконтролювати, щоби керівниками закладів охорони здоров'я  ставали лише найдостойніші.

Комісія публічно розглядає і оцінює пропозиції кандидатів з розвитку закладу.

Запровадження відкритого конкурсу з участю громадськості в усіх закладах охорони здоров’я дозволило краще контролювати процедуру обрання головних лікарів по всій країні. Така процедура забезпечує можливість для залучення нових кандидатів, підвищує прозорість, започатковує дискусію щодо можливих шляхів розвитку закладів,  привертає увагу громадськості до наявних проблем. Наприклад, за результатами лише конкурсів у закладах охорони здоров’я сфери управління МОЗ України, у третині випадків перемогли кандидати, що раніше в них не працювали. Це Григорій Іщенко, який переміг у конкурсі на посаду керівника "Центральної стоматологічної поліклініки Міністерства охорони здоров’я України", Богдан Божук - "Спеціалізованого (спеціального) санаторію "Приморський" Міністерства охорони здоров'я України", Олександр Твердохліб - "Медичного центру телемедицини Міністерства охорони здоров’я України".

Сьогодні при відборі кандидатів комісія має враховувати те, як кандидати представлять своє бачення розвитку установи охорони здоров'я, яке мають викласти в письмовому вигляді. Відеофіксація конкурсів дозволяє кожному подивитися на сайті органу управління, який оголосив конкурс, як той чи інший кандидат презентує свої пропозиції та чи достойна ця людина того, щоб очолити відповідний заклад охорони здоров’я.

Водночас, попереду ще багато роботи для впровадження єдиного підходу до проведення оцінювання кандидатів, більш широкого поширення інформації про конкурси, забезпечення органами управління медичних закладів участі громадськості у  комісіях.