Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata e-Stock
Контакти

Інформація щодо забезпеченості Закарпатської області медичними виробами за напрямом “Перитонеальний діаліз”

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль вкотре поширив викривлену інформацію щодо наявності спеціальних медичних виробів для перитонеального діалізу.

Так, Геннадій Москаль надає більше ніж вдвічі завищені  дані щодо потреби області у медикаментах.

За словами Геннадія Москаля, щомісячна потреба у Закарпатській області становить 900 одиниць “розчину із вмістом глюкози 1,35 – 1,5%” та 806 одиниць “розчину із вмістом глюкози 2,25 – 2,5%”. Відповідно, на рік вона може становити не менше 10 800 та 9 672 одиниць.

Водночас, Департамент охорони здоров’я Закарпатської області подає щорічну потребу у розмірі 3 391 одиниці  “розчину із вмістом глюкози 1,35 – 1,5%” та 6 782 одиниці “розчину із вмістом глюкози 2,25 – 2,5%” у 2018 році.

потреби розчину

Більше того,  озвучена губернатором кількість наявних залишків нижча, ніж є насправді. Так, за словами Геннадія Москаля, у Закарпатській області наявні 470 одиниць “розчину із вмістом глюкози 1,35 – 1,5%”  та 445 одиниць “розчину із вмістом глюкози 2,25 – 2,5%”.

Насправді ж, станом на 01.07.2018 наявно 1645 та 685 одиниць залишків, відповідно до звітів ДП Укрмедпостач.

Наступні поставки за цими позиціями очікуються в Закарпаття вже наступного тижня.

залишки розчину

Такі заяви з боку губернатора Закарпатської області вводять в оману громадськість.

 Поширення недостовірної інформації щодо потреб пацієнтів та забезпеченості ліками та медичними виробами - це маніпуляція, яка може мати негативні наслідки.

Щоби убезпечитись від розповсюдження фейків і недостовірної інформації, наполегливо закликаємо перевіряти інформацію щодо закупівель за посиланням: http://moz.gov.ua/zakupivli-likiv або на сайтах закладів охорони здоров'я.

Відповідно до наказу № 509 "Про здійснення заходів контролю використання лікарських засобів і медичних виробів, закуплених за бюджетні кошти", заклади охорони здоров'я мають публікувати дані про наявні залишки на своїх сайтах.

 Інформація про заявки на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів за кошти державного 2018 року відображена у таблиці: