Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

Міфи про донорство крові

МОЗ України вкотре наголошує: попри те, що запаси крові і її компонентів сформовані, потреба в них є завжди, особливо — в умовах війни. 

Тож читайте наше спростування деяких міфів і ставайте донорами крові. Це здорова звичка здорових людей, яка дарує іншим найцінніше – життя. 

Міф № 1. Донорство крові погано впливає на здоров'я 

Факт: Той, хто був здоровим до донації, не стане менш здоровими після неї. Ба більше, здавання крові є корисним. Регулярні донації зменшують ризик розвитку тромбозів, серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутворень. Деякі донори, здавши кров, можуть відчувати незначне запаморочення, яке швидко минає. 

Міф № 2. Під час донації забирають забагато крові

Факт: В організмі дорослої людини приблизно 5,6 л крові. Під час донації за один раз забирають 450–470 мл, і це жодним чином не шкодить здоров’ю. Звичні обсяги крові відновляться упродовж 48 годин. 

Міф №3. Здавати кров — довго і боляче

Факт: Процедура здавання крові та її компонентів є швидкою (разом із попереднім оглядом займає до години) і безболісною. Неприємні відчуття можуть виникати лише під час проколу голкою, проте вони швидко минають. Після того, як голка опиняється в потрібному положенні, донор не має відчувати дискомфорту. 

Міф №4. Достатньо людей здають кров, тож мені не потрібно ставати донором

Факт: Лише 5% тих, хто не має протипоказань до донорства, насправді стають донорами крові. Попри те, що в Україні сформовані запаси крові та її компонентів, потреба у крові всіх груп є завжди. Йдеться не лише про масштабні екстрені ситуації: війну, техногенні та природні катастрофи. Кров постійно потрібна і в звичайному житті: пацієнтам у хірургічних і онкологічних відділеннях, малюкам і мамам в пологових будинках.