Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії МСЕК Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Якість води на постраждалих від підриву Каховської ГЕС територіях покращується, але все ще залишається небезпечною

Йдеться про поверхневі водойми на територіях постраждалих внаслідок теракту на Каховській ГЕС областей. Моніторинг морської води, води з лиманів та річок спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб проводять щоденно. Точки моніторингу води працюють у Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. 

Пік забруднення води з поверхневих водойм було зафіксовано наприкінці червня. Нині якість води почала поступово покращуватись. Якщо у перші дні після теракту близько 30% відібраних проб води не відповідали нормам, то наразі – лише 15% із них.

Попри те, що загальний стан поверхневих водойм на території Херсонської, Одеської та Миколаївської областей покращився, вони все ще залишаються небезпечними для купання, особливо маленьких дітей. Також небезпечними залишаються риба та морепродукти, виловлені із забруднених водойм. Тому не варто купувати рибу чи морепродукти в місцях стихійної торгівлі та споживати її. 

Крім того, закликаємо не піддаватися впливу ворожої дезінформації. Епідемічна ситуація на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей контрольована та стабільна. Холери, вірусного гепатиту А та спалахів гострих інфекційних хвороб на територіях постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей не виявлено.

Інфекційні хаби, які були розгорнуті на Миколаївщині, Херсонщині та Дніпропетровщині, забезпечені тестами для діагностики та лікування інфекційних захворювань.