Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Якість води на постраждалих від підриву Каховської ГЕС територіях покращується, але все ще залишається небезпечною

21 липня 2023
252

Йдеться про поверхневі водойми на територіях постраждалих внаслідок теракту на Каховській ГЕС областей. Моніторинг морської води, води з лиманів та річок спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб проводять щоденно. Точки моніторингу води працюють у Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. 

Пік забруднення води з поверхневих водойм було зафіксовано наприкінці червня. Нині якість води почала поступово покращуватись. Якщо у перші дні після теракту близько 30% відібраних проб води не відповідали нормам, то наразі – лише 15% із них.

Попри те, що загальний стан поверхневих водойм на території Херсонської, Одеської та Миколаївської областей покращився, вони все ще залишаються небезпечними для купання, особливо маленьких дітей. Також небезпечними залишаються риба та морепродукти, виловлені із забруднених водойм. Тому не варто купувати рибу чи морепродукти в місцях стихійної торгівлі та споживати її. 

Крім того, закликаємо не піддаватися впливу ворожої дезінформації. Епідемічна ситуація на території Одеської, Херсонської та Миколаївської областей контрольована та стабільна. Холери, вірусного гепатиту А та спалахів гострих інфекційних хвороб на територіях постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС областей не виявлено.

Інфекційні хаби, які були розгорнуті на Миколаївщині, Херсонщині та Дніпропетровщині, забезпечені тестами для діагностики та лікування інфекційних захворювань.