Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Медичний канабіс
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
Контакти

На Київщині відновлено Гостомельську амбулаторію, розгромлену росіянами під час тимчасової окупації регіону

У Київській області завершили роботи з відновлення Гостомельської амбулаторії Ірпінського ЦПМСД, яка значно постраждала від російських загарбників ще на початку повномасштабної війни. Тепер, завдяки відновленню медзакладу, понад 25 тис. мешканців Гостомельської громади отримали доступ до потрібної медичної допомоги. 

Зазначимо, що саме Київщина ще з перших днів повномасштабної війни перебувала у зоні ведення активних бойових дій. Крім того, частина регіону перебувала в окупації, зокрема й Гостомель. Росіяни жорстоко нищили об’єкти цивільної інфраструктури, мародерили та тероризували мирних жителів. 

За час окупації, значних ушкоджень зазнала й Гостомельська амбулаторія. Були пошкоджені вікна та фасад будівлі, зруйновані внутрішні приміщення: кабінети лікарів та адміністративного персоналу. Крім того, було викрадено медичне обладнання. 

Після деокупації Київщини у березні-квітні 2022 року керівництво медзакладу почало шукати ресурси для відновлення доступу населення до первинної медичної допомоги. 

Відновити Гостомельську амбулаторію вдалося завдяки проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у рамках відкритої грантової програми, яка підтримує відновлення медичних закладів і доступ до медичних послуг по всій Україні. 

«Завдані пошкодження та вкрадене обладнання безпосередньо вплинули на доступ пацієнтів до медичної допомоги, а також призвели до простою даної амбулаторії у перші місяці повномасштабного вторгнення. Для повноцінної роботи та надання якісних послуг населенню нам потрібно було відновити та оснастити приміщення. Відновлювальні заходи вдихнули нове життя в амбулаторію, і наразі ми спостерігаємо повернення населення до громади, а отже і зростає потреба в наданні медичної допомоги», – зазначив директор Ірпінського центру ПМСД Андрій Левківський. 

За підтримки Проєкту було закуплено та встановлено нове медобладнання для повноцінної роботи сімейних лікарів та надання безоплатних діагностичних послуг в рамках програми медичних гарантій. 

Крім того, у медзакладі відремонтували й утеплили фасад будівлі та кабінети лікарів, відновили прибудинкову територію. Також, враховуючи постійні бомбардування та обстріли, у лікарні облаштували спеціальне укриття для працівників та пацієнтів. 

Наразі медзаклад повністю функціонує та надає потрібну медичну допомогу населенню регіону. 

Довідка: грантова програма проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» розпочала свою роботу наприкінці 2023 року. Завдяки їй вже вдалося реалізувати відновлювальні роботи у Чернігівському пологовому будинку, Херсонській обласній дитячій лікарні та Новоодеській багатопрофільній лікарні Миколаївської області. Наразі тривають роботи з відновлення доступу до медичних послуг ще у п’яти медичних закладах.