Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Статті Джерела доказової медицини Присяга лікаря Дайджест змін у системі охорони здоров’я МКФ Безперервний професійний розвиток Оплата праці медиків Порядок верифікації документів про освіту
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Кабмін відновив реалізацію альбуміну за кордоном для національних виробників

Кабінет Міністрів України дозволив національним виробникам реалізовувати препарати на основі крові за кордоном, але із дотриманням обов’язкових умов. Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду 7 травня. 

Відповідне рішення – це черговий крок, який робить Міністерство охорони здоров’я для відновлення економіки від руйнівних наслідків російського вторгнення. Так, дозвіл на реалізацію препаратів крові за кордоном допоможе фармацевтичній галузі виконувати міжнародні контракти, вбереже національного виробника від критичних наслідків війни, а також сприятиме запуску української економіки. 

Зокрема, йдеться саме про препарати на основі крові (альбумін та імуноглобулін), а не донорську кров як таку. Адже експорт останньої в Україні заборонений. 

Натомість реалізація за кордоном компонентів крові та препаратів на основі крові дозволить національним виробникам розширити експортний потенціал галузі та сприятиме додатковим надходженням до державного бюджету.

Реалізація компонентів крові та препаратів на її основі може бути можливою лише у тому випадку, якщо в Україні у зазначених виробників буде незнижувальний запас препаратів крові. Інакше кажучи, продавати компоненти крові чи препарати на її основі заборонено, якщо у виробника не існує незнижувального запасу. 

Останній визначається Міністерством охорони здоров’я на період з дня скасування тимчасового зупинення експорту препаратів крові до кінця календарного року з розрахунку 160 кг білка (в еквіваленті готової продукції, напівпродукту, осаду білкової фракції або плазми) на місяць. Частка готової продукції незнижувального запасу має становити не менше 50 відсотків. Це дозволяє швидко поновити запаси препаратів крові у випадку погіршення ситуації.

Зазначимо, що наразі закладам охорони здоров’я на місяць потрібно не більше ніж 160 кг білка для забезпечення препаратами крові. Станом на 28 квітня сумарний запас білка є достатнім та унеможливлює виникнення проблем із виробництвом препаратів крові, а відповідно – із забезпеченням закладів охорони здоров’я компонентами донорської крові.  

Національні виробники зможуть відновити постачання надлишку готової продукції, напівпродукту, осаду білкової фракції та плазми відповідно до міжнародних контрактів. Це дозволить зменшити негативні економічні наслідки як для національних виробників, так і для державного бюджету загалом. 

Нагадаємо, що повна заборона експорту препаратів крові була ухвалена на засіданні уряду 25 лютого.