Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Close
Налаштування доступності
Контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Керівництво Стратегія Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит Критична інфраструктура
Воєнний стан
Громадянам
Медична допомога вимушеним переселенцям за кордоном Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Протидія COVID-19 Безоплатна правнича допомога Допомога українським медикам та армії Опитування Психічне здоров'я Створення безбар`єрного простору МСЕК Військово-лікарські комісії Адміністративні послуги МОЗ
Медичним працівникам
Статті Джерела доказової медицини Присяга лікаря Дайджест змін у системі охорони здоров’я МКФ Безперервний професійний розвиток Оплата праці медиків Порядок верифікації документів про освіту
Освіта
Стратегія розвитку медичної освіти Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
eHealth
Контакти

Як людям із психіатричними захворюваннями отримати безоплатну допомогу під час війни

Пацієнти, які потребують психіатричної допомоги, можуть отримати її безоплатно в медичних закладах, що мають відповідний контракт з НСЗУ. Медичні послуги надають в тому ж обсязі, що й до війни. 

Якщо пацієнт не змінив місце проживання і має змогу відвідувати свого психіатра, для нього нічого не змінилося.

Якщо пацієнт змінив місце проживання, він може спостерігатись у психіатра амбулаторно за новим місцем перебування. Адресу найближчого закладу, який має договір з НСЗУ за відповідним переліком послуг, нададуть в контакт-центрі за номером 16-77. Перед зверненням в заклад, який надає послуги за амбулаторним пакетом, варто зателефонувати та уточнити деталі (графік роботи закладу та потрібного спеціаліста тощо).

Нагадуємо, що направлення для звернення до психіатра не потрібне.

Для всіх пацієнтів, незалежно від місця проживання, доступні такі безоплатні послуги:  

  • психіатричний огляд та допомога;
  • індивідуальний план лікування і реабілітації  із залученням самого пацієнта або його законного представника;
  • проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміці;
  • контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

За направленням психіатра, дитячого психіатра або сімейного лікаря, психіатричну допомогу також можна отримати у мобільної команди. Такі команди працюють при психіатричних стаціонарах та виїжджають до пацієнта за місцем його перебування. Мобільні команди працюють лише з тими пацієнтами, у яких немає гострого перебігу хвороби.

Отримати контакти лікарень, де працюють мобільні психіатричні команди, можна також в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.

Якщо пацієнту потрібне лікування у стаціонарі, воно також безоплатне і покривається Програмою медичних гарантій. Підставою для безоплатної стаціонарної психіатричної допомоги є самозвернення, доставлення бригадою «швидкої» чи направлення від лікаря.

НСЗУ оплачує медичним закладам необхідні для пацієнтів препарати, консультації та дослідження, а також супровід лікарів та медсестер і харчування в стаціонарі.

Пацієнти з розладами психіки та поведінки також можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою за програмою «Доступні ліки», яка продовжує діяти і під час війни.