Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Електронний рецепт

Категорії

Електронний рецепт – електронний медичний документ, що формується в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) на підставі внесених медичних записів про стан здоровʼя пацієнта та містить призначення лікаря пацієнтові на певний лікарський засіб.

З запровадженням електронного рецепта посилюється відповідальне вживання рецептурних лікарських засобів. Щобільше, це дозволить мінімізувати прояви самолікування та недоцільного вживання рецептурних препаратів.

А дані щодо вживання ліків дозволять не тільки визначати прогнозовані обсяги потреби в лікарських засобах, але й побудувати систему клінічного моніторингу. Надалі це дозволить досліджувати ефективність лікарських засобів та відслідковувати їх клінічну ефективність.

Також, електронний рецепт має ряд переваг над паперовим бланком як для пацієнтів, так і для лікарів. Так, пацієнту, перш за все, не потрібно вчитуватися в почерк лікаря в пошуці потрібних ліків, вся інформація про рецепт буде доступна в інформаційній довідці. А функціонал електронного рецепта спростить процес виписування рецептів для медичних працівників та мінімізувати помилки в бланках, це збереже час для ефективної взаємодії лікаря та пацієнта.

 

Доступні ліки

В Україні е-рецепт запрацював у квітні 2019 року в рамках відпуску препаратів за програмою реімбурсації “Доступні ліки”. Так, пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом II типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою за електронним рецептом. 

А з 1 жовтня 2021 року до програми “Доступні ліки” додались препарати для лікування психічних захворювань, таких як шизофренія, епілепсія, депресія, ПТСР, афективні та невротичні розлади. Також стало можливо отримати електронний рецепт на інсулінові препарати.

В межах програми реімбурсації пацієнт може отримати ліки безоплатно або з частковою доплатою у будь-якій аптеці, яка має договір з Національною службою здоровʼя України.

Дізнатися адресу найближчої аптеки, яка працює з “Доступними ліками” можна, звернувшись на гарячу лінію НСЗУ за номером 1677.