Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Електронний рецепт на наркотики

Категорії

З листопада 2022 року в Україні наркотичні (психотропні) лікарські засоби відпускатимуть за електронним рецептом. 

Йдеться про лікарські засоби, які мають наркотичну (психотропну) дію та обіг яких є суворо обмеженим. Такі препарати застосовуються виключно за рецептом лікаря, та за конкретними медичними показаннями. З листопада для відпуску цієї групи препаратів додається новий цифровий інструмент — електронний рецепт.

Електронний рецепт на наркотичний препарат можна отримати безпосередньо в того лікаря, який відповідає за лікування пацієнта. Для пацієнтів, які уже отримують лікування наркотичними (психотропними) лікарськими засобами, потрібно звертатися до тих же лікарів. Шукати нового лікаря не потрібно. 

Запуск електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби відбуватиметься в межах перехідного періоду для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. Втім, якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ, він випише пацієнту паперовий рецепт.

Для отримання електронного рецепта на наркотичні (психотропні) лікарські засоби пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоровʼя. Так, із випискою електронного рецепта пацієнту надходитиме смс із номером рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених рецептом.

Придбати наркотичні (психотропні) лікарські засоби за е-рецептом, як і раніше, можна в тих аптеках, що мають відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та в яких пацієнти отримували ці ліки до цього. 

Таким чином в Україні спрощується доступ до необхідних ліків пацієнтам, які потребують складного лікування відповідно до медичних показань, а також додатково посилюється контроль за відпуском з аптечних закладів лікарських засобів, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.