Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Медичні висновки

Категорії

Медичні висновки

 

Медичний висновок – це  електронний документ, що формується лікарем в ЕСОЗ на підставі медичних записів у системі, та містить висновок лікаря про тимчасову втрату працездатності, про стани людини (вагітність або народження) або щодо інших питань, визначених законодавством.

Наразі реалізовано два типи медичних висновків: медичний висновок про тимчасову непрацездатність і медичний висновок про народження.

Триває робота над іншими типами медичних висновків: медичний висновок водія та медичний висновок про смерть. 

 

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність

 

У разі погіршення стану здоров'я людина звертається до лікаря.

Лікар встановлює факт тимчасової непрацездатності та формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я.

МВТН – це електронний документ, який є підставою для створення е-лікарняного.

МВТН автоматично передається з електронної системи охорони здоров’я до Електронного реєстру листків непрацездатності, адміністратором, якого є Пенсійний фонд України. На підставі МВТН формується електронний листок непрацездатності (е-лікарняний).

Дані електронного листка непрацездатності надходять до Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та відображаються у відповідному статусі в електронному кабінеті роботодавця та особистому кабінеті працівника. На основі цих даних людина отримує виплати у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

 

Медичний висновок про народження

 

Медичний висновок про народження формує лікар у пологовому будинку. Це - електронний документ, який містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження. Номер медвисновку складається з 16 латинських літер та цифр і має формат ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. 

Номер надсилається батькам дитини в смс. Також лікар може видати інформаційну довідку з номером висновку. Жодні інші паперові документи не видаються, адже медвисновок є заміною паперового медичного свідоцтва (форма 103/о).

Медичний висновок про народження дитини є точкою входу до сервісу єМалятко. Це оновлена послуга для батьків новонароджених. Вона дозволяє лише за однією заявою отримати від різних державних установ до 10 послуг.

Наприклад, державну реєстрацію народження, визначення походження дитини, її належності до громадянства України, реєстрацію місця проживання, призначення допомоги, реєстрацію в Реєстрі пацієнтів ЕСОЗ тощо. При цьому батькам не потрібно бігати з паперами - “бігають” дані в електронній системі.