Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Електронний рецепт на інсулін

Категорії

З 1 жовтня 2021 року інсулін можна отримати за електронним рецептом. Препарат включили в державну програму реімбурсації “Доступні ліки”. Пацієнти з діабетом отримують інсуліни за електронним рецептом безоплатно або з незначною доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за договором з Національною службою здоров’я України.

Електронний план лікування і перший електронний рецепт пацієнту виписує ендокринолог. Але технічну можливість виписати перший рецепт має і сімейний лікар, з яким укладено декларацію. Отже, якщо з якихось причин ендокринолог не може виписати перший рецепт (у відпустці тощо), то пацієнт може звернутися за електронним рецептом до свого сімейного лікаря.

Схема отримання інсуліну така: лікар-ендокринолог складає план лікування, призначає певний препарат інсуліну і виписує перший електронний рецепт. Однак технічну можливість виписати перший рецепт може і сімейний лікар, з яким укладено декларацію. Якщо з якихось причин ендокринолог не може виписати перший рецепт (у відпустці тощо), то пацієнт може звернутися за електронним рецептом до свого сімейного лікаря.

Кожен пацієнт буде верифікований через електронну систему охорони здоров'я. В електронній картці будуть зафіксовані його план лікування, дані про стан здоров'я, результати аналізів, інформація про лікарські засоби, які він отримав за електронним рецептом. Отже, вся інформація необхідна для супроводу та лікування таких пацієнтів.