Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ)

Категорії

ЕЛІССЗ – це уніфікована система спостереження і реєстрації інфекційних захворювань,  мета якої – запобігти поширенню інфекційних хвороб. Її активне впровадження розпочалося ще в 2017 році.

Функціонал ЕЛІССЗ дозволяє проводити повноцінний збір інформації щодо підозр, підтверджених випадків та спалахів інфекційних захворювань. Для оптимізації роботи ЕЛІССЗ було реалізовано інформаційний обмін з електронною системою охорони здоров'я (ЕСОЗ) щодо цифровізації екстреного сповіщення щодо випадку інфекційного захворювання за формою 0/58о. На разі такий обмін реалізовано для випадків COVID-19 і проводяться роботи щодо реалізації такої можливості для всіх інфекційних захворювань.

ЕЛІССЗ керує даними випадків, дослідженням конкретного випадку захворювання, агрегуванням даних з відповідною вибіркою і лабораторними даними, пов'язаними з випадками. Система збирає і поширює дані, повідомляє про події в режимі, близькому до реального часу, надає доступ до персональних комп'ютерів, вебсайтів і мобільних пристроїв, що дозволяє безпечно пов'язувати між собою різні рівні і міністерства національної мережі епіднагляду за хворобами. 

Система постійно вдосконалюється, починаючи з 2020 року саме через ЕЛІССЗ центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України (на той час лабораторні центри) на щоденній основі подають інформаційні довідки щодо підозрілих чи підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це забезпечує оперативне отримання та аналіз інформації про випадки COVID-19 та інформування усіх зацікавлених сторін.