Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В новому корпусі «ОХМАТДИТу» змонтували та налаштували лінійний прискорювач для променевої терапії

10 жовтня 2017
5389

Лінійний прискорювач, який чотири роки перебував в підвалі недобудованого нового корпусу “ОХМАТДИТу”, змонтували і налаштували для роботи. Спеціалісти компанії-постачальника провели тренінги для лікарів. Уже з початку 2018 року перший пусковий комплекс “ОХМАТДИТу” буде готовий прийняти маленьких пацієнтів.
Лінійний прискорювач Elekta Synergy®S, який держава придбала за майже 60 млн грн чотири роки тому, готовий до роботи. Влітку цього року прискорювач, що використовується для променевої терапії, змонтували в новому корпусі “ОХМАТДИТу”, а в жовтні спеціалісти компанії-виробника безкоштовно осучаснили всю необхідну інфраструктуру лінійного прискорювача та надали гарантійні зобов’язання.
Паралельно лікарі “ОХМАТДИТу” успішно завершили кількаступеневі сертифікаційні навчання. 
Фактично за один рік було відновлено активне будівництво “ОХМАТДИТу”. В кінці цього року планують ввести в експлуатацію перший пусковий комплекс зальною площею 26 тис. кв. м. Тож уже на початку наступного року маленькі пацієнти зможуть отримати кваліфіковану допомогу в сучасних відділеннях променевої терапії, трансфузіології та радіоізотопної діагностики. 
В новому лікувально-діагностичному центрі лікарі «ОХМАТДИТу» зможуть проводити вдвічі більше складних операцій і прийняти в 1,5 рази більше хворих дітей, яким потрібне комплексне лікування.
«Запуск першої черги «ОХМАТДИТу» – це маленька революція в українській дитячій онкології. Ми зможемо лікувати і вчасно діагностувати захворювання. Це надважливо, бо допоможе зберегти найцінніше –  тисячі дитячих життів», – прокоментував цю подію заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.   
Наразі тривають закупівлі необхідного медичного обладнання. Тендер на будівництво 2-ї черги оголосили у вересні. 
«Остаточне  завершення всіх будівельних робіт сучасної дитячої лікарні до кінця наступного року, з оснащенням медичним обладнанням і відкриттям для пацієнтів  у 2019 році, є одним із пріоритетних завдань Уряду», - зазначив керівник ДП Укрмедпроектбуд Богдан Боруховський. 
Довідково: Як із медичного, так і з інженерного погляду, новий корпус “ОХМАТДИТу” стане найсучаснiшим медичним закладом України. 
Проект такого рiвня реалiзується в Україні вперше, тому до реалізації залучені міжнародні фахівці та експерти. В 2016 році було прийнято рішення про розподіл об'єкту на пускові комплекси, що дасть змогу швидше в два етапи відкрити лікарню, а також в короткі терміни запустити закуплене в 2012 році важке медичне обладнання (лінійний прискорювач та ОФЕКТ-ПЕТ-КТ). 
До першого пускового комплексу входить три блоки загальною площею 26 тис. кв. м.  Перший пусковий комплекс - це сучасні діагностично-лікувальні та лабораторні приміщення. Також буде запущено лінійний прискорювач, КТ, тримодальну систему ОФЕТ-ПЕТ-КТ та МРТ. Відкриття відділень променевої терапії, трансфузіології та радіоізотопної діагностики виведе на новий рівень медичні послуги, які надає НДСЛ «ОХМАТДИТ».

Читайте також