Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У Світовий день поліомієліту МОЗ України нагадує про небезпеку хвороби і закликає батьків вакцинувати дітей

24 жовтня 2018
3415

24 жовтня - Світовий день боротьби з поліомієлітом

Поліомієліт неможливо вилікувати, але йому можна запобігти, зробивши щеплення. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти до п'яти років, саме тому перше щеплення діти отримують у перші місяці життя.

У 70% випадків поліомієліт протікає безсимптомно, що робить хворобу особливо небезпечною для оточуючих. Наслідки поліомієліту можуть бут вкрай серйозними: при одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється, а ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті.

На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту. Єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту - вакцинація. В Україні є достатньо якісних і ефективних вакцин, закуплених за кошти державного бюджету. Вакцини є абсолютно безоплатними для дітей.

За підсумками 9 місяців цього року рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту є достатньо низьким. Якщо такі темпи будуть зберігатись до кінця року, то рівень охоплення щепленнями дітей досягне лише 62% при рекомендованому ВООЗ рівні в 95%. 

МОЗ України закликає батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення.

Докладно про симптоми і можливі ускладнення поліомієліту, відповіді на поширені питання про щеплення: https://bit.ly/2Scxuvr

 

Читайте також