Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Загроза поширення поліомієліту нікуди не зникла – Ігор Кузін

24 жовтня 2022
1716

До Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом Міністерство охорони здоров’я наголошує на важливості вчасної вакцинації дітей проти поліо, оскільки спалах цього захворювання так і не був подоланий. 

«24 жовтня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Для України, на жаль, це реальна проблема, яка наприкінці минулого року торкнулась наших дітей. Тоді ми зафіксували спалах поліо у Рівненської області, де півторарічна дитина отримала параліч. Згодом випадок гострого в'ялого паралічу зафіксували на Закарпатті. І раніше охоплення вакцинацією було недостатнім, проте через повномасштабне вторгнення рф темпи вакцинації ще більше зменшились, тому ми не можемо бути впевненими в тому, що кожна українська дитина захищена від ризиків поліо», – наголошує заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

Поліомієліт – це гостре інфекційне і часом смертельне захворювання, спричинене вірусом, що вражає нервову систему та часто має незворотні наслідки. В одному з 200 випадків поліо спричиняє невиліковний параліч. 5–10% з тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через ураження паралічем саме дихальних м’язів. 

Також, після одужання, може розвиватися постполіомієлітний синдром: діти, які, здається, повністю вилікувалися, можуть відчувати нові м’язові болі, слабкість, у них може з’явитися параліч у дорослому віці, через десятки років після первинного захворювання. 

Ліків проти поліомієліту не існує, однак від нього рятує вакцинація. Повний курс вакцинації з Національного календаря щеплень захищає дитину на все життя. Важливо, що поліомієліт викликає вірус, а не щеплення!

Коли треба вакцинувати дитину проти поліо? 

Дитина повинна отримати 6 доз вакцини проти поліо. Всі щеплення безоплатні. 

У 2 та 4 місяці малюку вводять інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ). Вона захищає дитину від паралічу та запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи. 

У 6 та 18 місяців дитина має отримати щеплення оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ). Таке ж щеплення слід повторити у 6 та 14 років. Вакцина ОПВ формує імунітет у кишківнику, а відповідно запобігає поширенню вірусу. 

Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекцій. 

Що робити, якщо пропустили щеплення? 

Зверніться до свого сімейного лікаря чи педіатра. Він допоможе скласти індивідуальний графік, щоб надолужити пропущені дози вакцини. 

Щеплення проти поліомієліту можна отримати безоплатно – для цього зверніться до педіатра або сімейного лікаря. 

Протягом останніх 20 років ця вакцина врятувала 5 млн дітей від хронічного паралічу, який вони могли б отримати внаслідок зараження поліовірусом. 

 

Детальніше про поліомієліт: https://bit.ly/3BzVT5z та https://uni.cf/3C06xUx