Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В Україні вперше відбудеться регіональний симпозіум з питань лікування туберкульозу

3 березня 2020
3205

5-6 березня у Києві проведуть дводенний симпозіум «Подолання перешкод у лікуванні  туберкульозу: від стратегії до дій». Цього року країною, що приймає симпозіум стала Україна. Його організували Міністерство охорони здоров’я України у партнерстві з організацією «Лікарі без кордонів»/Médecins Sans Frontières (MSF). 

Під час симпозіуму будуть розглядати досягнення та складнощі у лікуванні туберкульозу у країнах Східної Європи та Центральної Азії. Делегації з дев’яти країн обговорюватимуть передові практики та заходи для забезпечення пацієнтам доступу до оптимальних варіантів лікування у майбутньому.  

«Амбітна мета покінчити з туберкульозом як загрозою громадського здоров’я до 2035 року вимагає рішучості дій та стрімкого впровадження реформ, які побудують дійсно пацієнт-орієнтовану модель протитуберкульозної допомоги. Глобальні проблеми вимагають глобальних рішень, і Україна готова пройти цей шлях разом з іншими країнами регіону, а саме відкрито визначати власні проблеми та помилки, а також ділитись успіхами для того, щоб спільно працювати та формувати найбільш ефективні підходи до профілактики, виявлення та лікування туберкульозу», - зазначив заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

На цьогорічному симпозіумі особливу увагу приділять впровадженню новітніх інструментів і тактик для боротьби з туберкульозом. Учасники обговорюватимуть та аналізуватимуть сучасні тенденції у лікуванні туберкульозу. Наприклад, пацієнт-орієнтований підхід, коли пацієнту надається підтримка та можливості приймати рішення щодо власного лікування. 

Під час симпозіуму організація «Лікарі без кордонів» представить попередні результати операційного дослідження, яке проводиться у Житомирській області.

«Ми раді можливості представити попередні результати нашого дослідження під час симпозіуму з питань лікування туберкульозу. Робота, яку ми здійснюємо у Житомирській області у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Національним інститутом фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського, – це один з прикладів того, як впровадження найновіших рекомендованих схем лікування може принести кращі результати і дати пацієнтам більшу надію на одужання, – розповідає Голова місії організації «Лікарі без кордонів» в Україні Крістіна Фалконі. – Однак, ми всі добре усвідомлюємо, що досягнутого прогресу поки недостатньо, і багато пацієнтів у регіоні не мають доступу до пацієнт-орієнтованих моделей, які пропонують гідне лікування та найкращі можливості для одужання. Ми сподіваємося, що цей симпозіум допоможе виправити цю ситуацію».

На симпозіумі зустрінуться ключові зацікавлені сторони з країн-сусідів та далекого зарубіжжя. Зокрема, представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), експерти у сфері боротьби з туберкульозом зі США, Франції, Німеччини й інших європейських країн, а також українські неурядові організації. 

Церемонія відкриття розпочнеться 5 березня о 9:00 у конференц-залі готелю Radisson Blu Hotel за адресою: Київ, вул. Ярославів Вал, 22.

Для акредитації та отримання додаткової інформації щодо Симпозіуму звертайтеся:

Марта Знак, спеціаліст з питань комунікацій проєкту: тел. +38-066-673-2710, +38-063-707-1646 | Email: [email protected]