Здоров'я А-Я
Категорії
- Здоров'я А-Я
- Військово-лікарські комісії
- МСЕК
- Психічне здоров'я
- Реабілітація
- Медична опіка
- Вакцинація
- Протидія COVID-19
- Електронна охорона здоров'я
- Доступні ліки
- Закупівлі ліків
- Звернення громадян
- Доступ до публічної інформації
- Консультації з громадськістю
- Безоплатна правова допомога
- Опитування
- Допомога українським медикам та армії
- Створення безбар`єрного простору
- Адміністративні послуги МОЗ
Докладніше
Втрата ваги без втрати здоров’я Втрата 5-10 % маси тіла має позитивний вплив на здоров’я, проте занадто швидке схуднення може призвести до певних проблем: зниження кількості м’язової тканини, утворення каменів в жовчному міхурі, дефіциту поживних речовин тощо. Але ще важливішим є те, що втрата значної кількості кілограмів впродовж короткого проміжку часу часто веде до повторного набору ваги. То що ж робити, якщо ваша вага викликає у вас занепокоєння і як зробити схуднення безпечним?
20 листопада
Докладніше
Як оцінити власну вагу і що робити, коли вона є надмірною Надмірна вага і високий відсоток жирової тканини в організмі доволі небезпечні й підвищують ризик виникнення проблем зі здоровʼям. Для оцінювання ваги й пов’язаних із нею ризиків разом із іншими обстеженнями використовують вимірювання індексу маси тіла (ІМТ) та обхвату талії. Це краще зробити у вашого сімейного лікаря: він з огляду на всі чинники зможе провести комплексну оцінку вашого здоров’я і допомогти в разі потреби. 24 вересня
Докладніше
Як допомогти дитині підтримувати здорову вагу. Поради батькам За прогнозами Всесвітньої федерації боротьби з ожирінням, більшість населення світу (51%, або понад 4 мільярди людей) до 2035 року матиме надлишкову вагу або ожиріння, а кількість дітей із ожирінням може зрости більш ніж удвічі. Ожиріння в дитячому віці створює ризики для здоров’я у майбутньому. Водночас відповідальні за здоров’я дитини дорослі: батьки, опікуни, лікарі та вчителі можуть допомогти дітям підтримувати здорову вагу. Для цього потрібні здорові харчові звички, достатня фізична активність, повноцінний сон і скорочення «екранного часу».
15 травня
Докладніше
Що їсти, щоби краще спати Щорічно у березні, у пʼятницю перед весняним рівноденням, відзначається Всесвітній день сну. Він запроваджений Міжнародним товариством сну. У 2023 році слоган цього дня – «Сон важливий для здоровʼя». Олег Швець, президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоровʼя МОЗ України, розповів про продукти, які дозволять зробити сон спокійнішим, а загальний стан здоров’я – кращим.
23 березня
Докладніше
(Пре)діабет — що це та як розпізнати загрозливий стан? Цукровий діабет — це одна з наймасштабніших проблем охорони здоров’я на зараз. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), кількість хворих на недугу зросла вдвічі за останні 40 років. Чи можна запобігти розвитку цього підступного захворювання у себе в майбутньому? Так! Однозначно. Якщо вчасно звернути увагу на певні симптоми, зміни в аналізах і покращити спосіб життя.
20 березня
Докладніше
Як одягатися, щоби менше мерзнути Взимку, особливо нині, коли через обстріли росії в Україні застосовують віялові та аварійні відключення світла, важливо розуміти, як зігріти себе та акумулювати тепло. Єдиного та універсального правила немає, однак є кілька дієвих порад, які точно можуть допомогти вам зігрітися.
19 грудня
Категорії
- Антибіотикорезистентність
- Артеріальний тиск
- Безпека
- Ботулізм
- ВІЛ/СНІД
- Гепатит
- Глаукома
- Гомеопатія
- Грип
- Грудне вигодовування
- Діабет
- Дієтичні добавки
- До школи
- Донорство крові
- Здоров'я жінок
- Здоров'я у подорожах
- Здорове довкілля
- Здорове харчування
- Здоровий спосіб життя
- Здорові зуби
- Зір
- Інфекційні захворювання
- Кишкові інфекції
- клінічні дослідження
- Коронавірус
- Куріння
- Ліки Є
- Малярія
- Медицина в світі
- Медичні міфи
- Нефрологія
- Ожиріння
- Онкозахворювання
- Онкозахворювання
- Паліативна допомога
- Переохолодження
- Перша допомога
- Поліомієліт
- Права медиків
- Права пацієнтів
- Правець
- Психічне здоров'я
- Рак
- Реабілітація
- Сексуальне життя
- Серцево-судинні захворювання
- Сказ
- Слух
- Укуси
- Фізичні активності
- Хронічні захворювання