Скинути
Контраст
Розмір
Сховати налаштування
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Налаштування доступності
Close
Налаштування доступності
Гаряча лінія МОЗ
0800 505 201
Facebook Youtube Telegram X White
Про міністерство
Стратегія Керівництво Положення про міністерство Міжнародні партнери Очищення влади Внутрішній аудит
Воєнний стан
Громадянам
Заявка на лікування за кордоном Доступні ліки Здоров'я А-Я Всеукраїнський тур ЗміниТИ Закупівлі ліків Безоплатна правнича допомога Опитування Створення безбар`єрного простору Медичний канабіс Військово-лікарські комісії Протидія COVID-19
Медичним працівникам
Освіта
Науково-дослідні установи Вступ на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров'я» Цикли спеціалізації, тематичного удосконалення та заходи БПР у 2024 році
Пресцентр
Документи
Е-здоров'я
e-Stock Електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями (ЕЛІССЗ) Система Meddata
Контакти

Близько 100 мільйонів доларів США отримала Україна для реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я

До загального фонду держбюджету України надійшло близько 100 мільйонів доларів США для підтримки Програми реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я. Зазначимо, що Програма реалізується одночасно з проєктом «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine), фінансування якого здійснюється Світовим банком.

Державні зовнішні запозичення здійснено шляхом залучення кредиту. Фінансування надано відповідно до кредитного договору між Україною, як позичальником, та Експортно-імпортним банком Кореї, як кредитором. Відповідно до кредитного договору було виконано ряд запланованих індикаторів, пов’язаних із виплатами, в рамках реалізації проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).

Для оцінки ефективності реалізації проєкту визначені п’ять показників результативності (Performance Based Conditions або PBC). Це показники, які дають оцінку плануванню, організації та управлінню ресурсами з метою успішного досягнення цілей. Після верифікації Світовий банк підтверджує виконання PBC-показників, що дозволяє залучати кошти у загальний фонд державного бюджету України. 

У рамках проєкту «HEAL Ukraine» за виконання показників результативності до загального фонду держбюджету вже залучено близько 136 млн доларів США. 

Зокрема, досягнуто таких показників ефективності:


- дітям надано понад 5,2 млн доз основних дитячих щеплень;

- понад 5,8 млн осіб пройшли розширений первинний медичний огляд.

- понад 4,9 млн осіб отримали пільгові ліки за державною програмою «Доступні ліки»;

- близько 450 тис. людей отримали послуги з психічного здоров’я;

- близько 470 тис. осіб пройшли курс реабілітації;

- понад 3900 медичних працівників пройшли навчання з надання допомоги особам, які пережили гендерно-обумовлене насильство.

Нагадаємо, у січні 2024 року набрала чинності Угода між Урядом України та Урядом Республіки Корея щодо кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва. Угодою передбачено надання пільгових кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва для реалізації проєктів, які буде погоджено між сторонами. 

Кредити надаються за договорами, що укладаються між державою Україна та Експортно-імпортним банком Кореї. Урядом Кореї було погоджено можливість надання кредиту для підтримки бюджетних потреб України в рамках співфінансування проєкту Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).