Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Трансформація системи

Категорії

У вересні 142 автономізованих медзаклади отримали нові ліцензії

11 жовтня 2018
3807

З них 113 закладів первинної медичної допомоги і 29 – амбулаторної допомоги.

У вересні запит на нову ліцензію до МОЗ України направили 254 заклади охорони здоров’я (194 - первинної допомоги і 60 - спеціалізованої). З них лише 76 правильно оформили усі документи та отримали ліцензію з першого разу. Позитивне рішення також отримали 154 медзаклади, що направили пакет документів на ліцензію своєї медичної практики вдруге. З третього разу усунути усі помилки в медичній практиці та пакеті документів змогли 25 закладів.

Аналізуючи помилки медзакладів при подачі документів на ліцензію медичної практики, МОЗ України виокремило найпоширеніші:

  1. декларується інформація щодо медичних працівників, кваліфікація яких не відповідає вимогам, затвердженим МОЗ України. Таких випадків – 95 %;
  2. відсутній мінімальний перелік медичного обладнання та виробів медичного призначення, що необхідні для виконання обсягу медичної допомоги, передбаченої клінічними протоколами – 70 %;
  3. заклад не укомплектований медичними працівниками за заявленими спеціальностями – 45 %;
  4. декларуються спеціальності, які не відповідають або відсутні в затвердженій міністерством номенклатурі лікарських спеціальностей та спеціальностей молодших спеціалістів – 15 %.

Міністерство охорони здоров’я  рекомендує звернути особливу увагу саме на ці аспекти при формуванні пакету документів для отримання ліцензії ліцензію.

Нагадаємо, усі медзаклади, що проходять автономізацію, мають отримати нову ліцензію протягом трьох місяців після перетворення на комунальне неприбуткове підприємство. Без діючої ліцензії заклад, що надає первинну медичну допомогу,  не може підписати договір з Нацслужбою здоров’я, а ті, які вже підписали — отримувати виплати за новою моделлю фінансування.

Для отримання ліцензії необхідно подати в МОЗ України:

  • заяву про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • відомості суб'єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня;
  • опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Зразки для заповнення документів – на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Інформація про прийняті рішення щодо надання ліцензії щотижня публікується у відповідному розділі.

 

Читайте також