Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Трансформація системи

Категорії

«Медзакупівлі України» представили стратегію розвитку на 2021-2023 рр

14 червня 2021
4978

14 червня 2021 відбулася презентація та обговорення Стратегії розвитку ДП «Медичні закупівлі України» на 2021-2023 рр (далі - Стратегія). Захід відбувся з метою узгодити подальший розвиток сфери закупівлі медичних товарів з іншими структурами медичної галузі.   

Після отримання зворотного зв'язку від всіх структур, які залучені до реалізації Стратегії, до неї будуть внесені відповідні корективи. Після її затвердження новоствореною Наглядовою радою підприємства Стратегія буде опублікована на сайті ДП МЗУ. 

Стратегією передбачено кілька напрямів розвитку на період 2021-2023: 

  • ефективна реалізація закупівель та поставок. Закупівля прозоро, публічно та ощадливо. Організація поставок відповідно до стандартів та вимог ВООЗ та із відповідною ліцензією на імпорт/опт. Таким чином, аби в лікарнях не створювався дефіцит препаратів або ліки не складувалися в закладах охорони здоров’я;  

  • розвиток IT інструментів. Модуль логістики, що включає замовлення, облік на складі, транспортування та списання товарів. Модуль бізнес-аналітики щодо забезпеченості медичними товарами, що буде публічний та доступний для всіх.  

  • розвиток антикорупційних інструментів, зокрема, отримання сертифікації ISO 37001:2016 Anti-bribery management system;

  • застосування нових закупівельних інструментів на національному та регіональному рівнях. Зокрема, договорів із середньостроковими зобов’язаннями, що дозволятимуть укладання договорів на період довше бюджетного періоду та договорів керованого доступу для закупівлі інноваційних ліків. Надання послуг закупівель регіональним публічним замовникам, адже ціни, за якими закуповує ДП МЗУ подекуди в 7 разів ощадливіше за закупівлі на місцях.

«Позиція Міністерства охорони здоров’я - передати всі нехарактерні функції закупівель до ДП «Медзакупівлі України». При цьому ми прагнемо отримати максимально якісний результат. Всі питання підняті в ній є дійсно актуальними. Надзвичайно важливо також надати ДП МЗУ статус централізованої закупівельної організації. Таким чином ДП МЗУ зможе закуповувати для інших публічних замовників, що робитиме регіональні закупівлі ефективнішими. Другий важливий пріоритет роботи - максимально відкривати дані, робити їх доступними для широкої громадськості. Це також співпадає зі стратегічними напрямами Міністерства, бути відповідальнішим, відкритішим. Я щиро вітаю появу такої Стратегії і Міністерство готове долучатися до її спільної реалізації», - Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я.  

«У програмі Президента Володимира Зеленського та партії "Слуга народу"  декларується необхідність забезпечення пацієнтів якісними, інноваційними, доступними лікарськими засобами. Саме це є завданням ДП «Медичні закупівлі України». Команда підприємства вже довела, що вміє проводити закупівлі медпрепаратів ефективно, прозоро і заощаджувати мільярди бюджетних коштів. 

Стратегія розвитку підприємства цілком збігається з баченням Комітету удосконалення системи закупівель у системі охорони здоров’я. На мою думку, ДП має проводити не лише централізовані закупівлі, а й закупівлі медичних препаратів, обладнання за кошти місцевих бюджетів. Проводити закупівлі медичних товарів для інших державних структур. Від цього виграють всі, і в першу чергу пацієнти. На законодавчому рівні ми робимо все, щоб підприємство мало достатньо інструментів для ефективної роботи. Нещодавно ВР у першому читанні підтримала законопроєкт про договори керованого доступу, минулого року - про середньострокові бюджетні зобов'язання.», - Михайло Радуцький, Голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування 

«Представлена Стратегія - наступний етап розвитку ДП «Медзакупівлі України». В основі цього бачення - світові тренди, досвід нашої команди, а також закупівельних агенцій провідних країн світу, який ми перейняли та адаптували. Для нас важливо, щоб до її імплементації долучилися інші ключові структури в сфері охорони здоров’я. Адже лише таким чином ми можемо встановити довіру до державних інституцій в сфері медичних закупівель», - Арсен Жумаділов, Генеральний директор ДП «Медзакупівлі України».  

До обговорення також долучилися представники Національної служби здоров’я України (НСЗУ), Центру громадського здоров'я МОЗ України (ЦГЗ), представники донорських та міжнародних організацій.  

Нагадаємо, що державне підприємство «Медичні закупівлі України» - стратегічна національна агенція, що забезпечує централізовану закупівлю якісних ліків та медвиробів за кошти державного бюджету. У 2020 році ДП «Медзакупівлі України» закуповували ліки та медвироби за державними програмами МОЗ України, засоби індивідуального захисту, експрес-тести, ліки та обладнання, що використовуються для протидії COVID-19, автомобілі швидкої медичної допомоги та вакцини проти коронавірусу тощо. Загальний закупівельний бюджет склав більше 10 млрд грн, сума заощаджень на всіх закупівлях склала 2,95 млрд грн коштів платників податків. У 2021 році ДП МЗУ здійснюватиме закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за 19 напрямами, зокрема: 603 позицій на суму 7,2 млрд грн.