Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Трансформація системи

Категорії

Максим Степанов: «Дотримання карантинних обмежень допоможе знизити кількість важких хворих»

6 квітня 2021
971

Дотримання карантинних обмежень регіонами і громадянами дає результат – зменшується кількість важких хворих на коронавірусну хворобу та навантаження на медичну систему. Якщо 1 березня 2021 року заповненість ліжок із киснем в Івано-Франківській області складала 82,5%, то сьогодні, після дотримання регіоном карантинних обмежень, зайняті вже тільки приблизно 37% ліжок. Про це під час брифінгу повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.

«Епідеміологічна ситуація в країні вкрай важка. Наша медицина переживає напружений період, сьогодні в лікарнях перебувають приблизно 46 тисяч хворих. Ми збільшили кількість ліжок і потужність системи – ліжок із киснем по країні вже більше як 67 тисяч. Але це межа, адже інші хвороби не пішли на канікули й теж потребують лікування. Треба допомогти лікарям перемогти COVID-19, дуже важливо дотримуватись усіх карантинних обмежень, які встановлені»,  – зазначив міністр і закликав громадян дотримуватися санітарних норм, а органи місцевого самоврядування та Національну поліцію проконтролювати виконання карантинних обмежень.

Степанов також нагадав, що станом на 6 квітня 2021 року в червоній зоні карантинних обмежень перебувають 11 областей України, а загальна заповненість ліжок із киснем сягає 58% і продовжує зростати.