Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Завдяки доступу до лікування ВІЛ-інфіковані люди можуть жити звичайним життям

19 травня 2017
4647

19 травня в Україні відзначали День пам'яті померлих від СНІДу – це нагадування всім живим про те, що життя – це найбільша цінність.

«Протягом останніх 4-х років смертність від ВІЛ знизилась на 11%. За цими цифрами - збережені людські життя, чиїсь рідні і близькі, які не померли завдяки лікуванню. Торік ми збільшили державне фінансування програми протидії ВІЛ/СНІДу на 133%. Фінансування програми АРТ збільшено у 2,3 рази. Це дозволить охопити лікуванням до 101 тисячі ВІЛ-позитивних пацієнтів», – зазначає Оксана Сивак, заступник міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції.

Напередодні Національна рада під головуванням Віце-прем’єра України Павла Розенка, затвердила Запит України до Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією на суму 119 480 799 доларів США щодо підтримки у 2018–2020 роках програми протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. 

За словами Оксани Сивак, стратегічними напрямами запиту до Глобального фонду, насамперед, є узгодженість з процесом реформування системи охорони здоров’я, впровадження міжнародних стратегій боротьби з ВІЛ-інфекцією 90-90-90 та END-TB. Уже 23 травня запит України буде подано на розгляд до Глобального фонду.

«Ми послідовно посилюємо лідерство державного сектору у боротьбі з цими захворюваннями та відпрацьовуємо наступний перехід до державного фінансування основних заходів. Ключовим для МОЗ є впровадження заходів із доведеною ефективністю», – додає Оксана Сивак зазначила.

Всього з 1987 року в Україні офіційно виявлено понад 303 тисяч випадків ВІЛ-інфекції. Україна досі лишається серед лідерів у Європі за темпами інфікування ВІЛ. У 2016 році зареєстровано 15 245 нових випадків захворювання.

Але завдяки доступності лікування, ВІЛ-інфіковані можуть жити. Сьогодні система охорони здоров’я належним чином не відповідає потребам пацієнтів. Через це вони не достатньо дбають про здоров’я, звертаються до лікаря вкрай запізно. 

«На жаль, цього тижня парламентарі не включили до порядку денного законопроекти, які мають змінити систему охорони здоров’я України. Сподіваюсь законопроекти № 6327, 6328, 6329, 6347 внесуть до порядку денного Верховної ради наступного тижня», – додає Оксана Сивак.