Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Вживаються заходи для забезпечення безперервного лікувального процесу пацієнтів в НДСЛ “ОХМАДИТ”

28 серпня 2018
3787

“ОХМАТДИТ” змінюється, щоби якість медичних послуг в лікарні зростала, а корупція була неможливою. Усі пацієнти “ОХМАТДИТу” отримують якісну медичну допомогу, і перебоїв у лікуванні не буде. Здоров’я та життя пацієнтів залишається головним пріоритетом лікарні, а саботаж роботи відділень з метою збереження адміністративного впливу та власної вигоди декількох осіб є неприпустимим.

 

Для чого змінюється “ОХМАДИТ”

Реорганізація “ОХМАТДИТу” - це не лише зміна структури і штатного розпису, а процес, спрямований на покращення якості медичних послуг для маленьких пацієнтів і унеможливлення корупції. Деякі відділення, зокрема відділення трансплантації кісткового мозку, отримають ширші повноваження, ніж у них були до цього.

Важливо також, що реорганізація не передбачає скорочення персоналу лікарні: кількість посад залишається незмінною - 2667. Але 15 з цих посад будуть перепрофільовані. Так, від керівників центрів заберуть адміністративні функції, що дасть їм можливість зосередитись безпосередньо на лікарській роботі.

Про звільнення Олега Рижака та Світлани Донської

17 серпня після проведення службової перевірки та винесення двох доган за систематичне невиконання посадових обов’язків завідуючого відділенням ТКМ Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку Олега Рижака було звільнено.

Перевірка виявила в роботі Рижака низку порушень, а саме: неподання замовлень на закупівлю лікарських засобів згідно з Національним переліком основних лікарських засобів, що має здійснювати лікарня; введення в оману батьків щодо наявності ліків на складі лікарні, що призводило до закупівлі батьками за власні гроші наявних у лікарні препаратів, відсутні призначення та показання для проведення трансфузії в історії хвороби пацієнтів, невідповідність лікарських призначень фактичному призначенню препаратів крові, а також численні скарги батьків щодо зловживання службовим становищем та отримання неправомірної вигоди.

У зв’язку з реорганізацією “ОХМАТДИТу” завідуючій Центру Світлані Донській замість адміністративної роботи було запропоновано посаду лікаря-гематолога Першого педіатричного відділення консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «Охматдит», де вона відповідала би за консультування регіональних онкологічних центрів та їхніх пацієнтів і організацію направлення їх в Охматдит. Оскільки Донська відмовилася від запропонованої посади, з 20 серпня в результаті реорганізації її також було звільнено.

 

Звернення до правоохоронних органів

МОЗ України 19 червня звернулося до Національної поліції, Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури з клопотанням провести перевірку можливих протиправних дій окремих співробітників НДСЛ «ОХМАТДИТ» та вжити необхідних заходів.

Наразі у Шевченківському управління поліції ГУ НП в м. Києві знаходиться кримінальне провадження за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 364 кримінального кодексу України - зловживання владою або службовим становищем.

 

Забезпеченість відділень “ОХМАТДИТу” лікарями

Протягом тривалого часу Світлана Донська та Олег Рижак чинили тиск, залякували та підбивали на звільнення інших співробітників Центру. Внаслідок цього 20 серпня написали заяви про звільнення 4 лікарі-гематологи відділення ТКМ, лікар-трансфузіолог та декілька працівників унікальної лабораторії лікарні: біологи та лаборанти. Така ситуація нестандартна, оскільки це половина штату, тому робоче навантаження працівників, які залишаються працювати, може тимчасово  зрости.

Розуміючи складність ситуації та важливість безперебійної роботи відділень та референс-лабораторії, МОЗ України у співпраці з “ОХМАТДИТом” втілює план негайного реагування:

  • проведення лабораторних досліджень буде забезпечено завдяки розподілу навантаження на декілька медичних закладів Києва;
  • закордонні партнери надаватимуть дистанційні та виїзні кількамісячні консультації (уже отримано підтвердження від фахівців з клінік Литви та Італії, також розробляється план стажування українських лікарів у найкращих клініках Європейського Союзу).

Крім того, керівництво “ОХМАТДИТу” підготувало програму для молодих лікарів, які хочуть навчитися на трансплантологів в кращих іноземних фахівців та працювати у головній лікарні країни.

 

Позиція МОЗ України щодо ситуації, що склалась в “ОХМАТДИТі”

Здоров’я та життя пацієнтів має бути головним пріоритетом у роботі всіх медичних працівників.

МОЗ України та керівництво “ОХМАТДИТу” не допустять зупинки роботи відділень. Завдяки спільним зусиллям для всіх пацієнтів головної дитячої лікарні країни забезпечуватиметься безперервний лікувальний процес належної якості.

Саботаж роботи відділень з метою збереження будь-якою ціною корупційних схем і адміністративного впливу задля власної вигоди декількох осіб є неприпустимим.

Перешкоджання нормальному функціонуванню дитячої лікарні “ОХМАТДИТ” є питанням національної безпеки, оскільки заклад надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу дітям та є чи не єдиною лікарнею в Україні, де проводиться трансплантація кісткового мозку.

Читайте також