Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Віктор Ляшко: Міжнародне медичне партнерство — це про поглиблення міжнародної взаємодії на рівні «лікарня-лікарня»

19 грудня 2023
184

Відбувся семінар «Партнерство для трансформації: формування майбутнього охорони здоров’я України» для медичних закладів, які є учасниками програми міжнародного медичного партнерства в Україні, а також тих, що приєднаються до неї найближчим часом. У заході взяли участь перша леді Олена Зеленська, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та представник ВООЗ в Україні д-р Ярно Хабіхт.

Ініціатива міжнародного медичного партнерства була започаткована під час Третього саміту перших леді та джентльменів у Києві 6 вересня 2023 року. Вона передбачає укладання прямого співробітництва між клініками в Україні та закордонними медзакладами. 

Наразі укладено 27 меморандумів. Активну участь у партнерстві бере 21 український медичний заклад з 11 регіонів: Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Тернопільської областей та м. Києва. Проєкт реалізується Міністерством охорони здоровʼя України під патронатом першої леді. 

Ефективне партнерство між медичними закладами сприяє покращенню якості медичної допомоги. ВООЗ має власну модель розвитку таких партнерств — Twinning Partnerships for Improvement (TPI), в основі якої лежить встановлення пріоритетів, що узгоджуються з національною політикою в сфері охорони здоровʼя, відповідними планами та стратегіями.  

«Жодна медична система не в змозі самотужки ефективно протидіяти масштабним викликам. Це показала нам спочатку пандемія COVID-19, а згодом і повномасштабна війна. Міжнародне медичне партнерство — це про поглиблення міжнародної взаємодії на рівні “лікарня-лікарня”, тобто на рівні потреб та профілю конкретного медичного закладу. Це про налагодження безпосередніх звʼязків між медиками та обмін кращими практиками заради підвищення якості медицини як в Україні, так і в інших країнах», — сказав міністр Віктор Ляшко.

«Медичне партнерство — це двосторонній процес. Україні теж є що дати і чим поділитися. Наш досвід у лікуванні політравми і в екстремальній медицині нині найбільший в світі. Наші лікарі, хірурги щодня вирішують надскладні завдання із порятунку життів. Це те, чим можемо і потрібно ділитися. Для України ж це — шанс врятувати більше життів. У нас дуже потужні і самовіддані лікарі і медперсонал. І це — наш шанс допомогти їм не вигоріти, самозберегтися і працювати краще», — наголосила перша леді Олена Зеленська. 

Представники медзакладів, які взяли участь у заході, мали можливість ознайомитися з підходом ВООЗ до twinning-партнерств. Під час групових робіт учасники спробували спільно опрацювати принципи такого партнерства, що може бути основою програми міжнародного медичного партнерства в Україні, та визначити потенційні пріоритетні сфери для такої взаємодії.

Передбачається, що ВООЗ надалі надаватиме підтримку, яка необхідна для формування стратегічного бачення партнерства кожним медзакладом, а також рекомендації керівникам українських лікарень щодо того, як ефективно організувати роботу з міжнародними партнерами.

Нагадаємо, нещодавно Охматдит та Криворізька міська клінічна лікарня №2 підписали меморандуми про міжнародне медичне партнерство з Каролінською університетською лікарнею.