Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Уряд схвалив Концепцію реформування механізмів публічних закупівель ліків та медвиробів

23 серпня 2017
4207

У 2019 році МОЗ перейде до закупівлі лікарських засобів та медичних виробів через закупівельну організацію.

Кабінет Міністрів затвердив розпорядження про схвалення Концепції реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів, що передбачає створення функціональної та ефективної закупівельної організації. 

Відповідно до Концепції, закупівельна організація буде здійснювати публічні закупівлі лікарських засобів та медичних виробів на національному, місцевому та міжнародному рівні за принципами ефективності, прозорості та боротьби з корупцією.

За оцінкою фахівців МОЗ, ситуація, що склалася в Україні навколо публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів, становить загрозу для своєчасного забезпечення пацієнтів якісними, безпечними та ефективними ліками і медичними виробами. Корупція та обмежена конкуренція призводять до публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів за завищеними цінами. Так, оцінка закупівель медичного обладнання та фармацевтичної продукції в Україні у 2016 – 2017 роках показала, що з 8 898 оголошених тендерів 3 612 (40,6%) не відбулись через відсутність конкуренції. Середня кількість учасників торгів становила всього 1,8, а зниження ціни, а відтак і економія бюджетних коштів склала усього 5%.

Реформа механізмів публічних закупівель запроваджує новий підхід до закупівель ліків та медвиробів, спрямований на максимальне забезпечення потреб пацієнтів в Україні.

Концепція покликана сформувати конкурентне середовище та сприяти розвитку добросовісної конкуренції у сфері закупівель ліків та медвиробів. Зокрема, вона має забезпечити придбання економічно доцільних і безпечних лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів, проведення прозорих закупівель на національному та міжнародному рівні, досягнення розумних цін на лікарські засоби та медичні вироби за співвідношенням ціна/якість, усунення корупційних ризиків та раціональне використання бюджетних коштів. 

Для замовників це означатиме економію коштів, людських ресурсів та часу, звільнення від виконання невластивих функцій та оптимізацію витрат медичних установ у системі публічних закупівель лікарських засобів, медичних виробів та імунобіологічних препаратів. 

Для учасників торгів це створить можливість отримання великих за обсягом контрактів, розвитку бізнесу і покращення іміджу. А держава зможе збільшити частку успішних закупівельних процедур, довгостроково планувати закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, контролювати якість та реалізацію ліків і медвиробів, і максимально забезпечити пацієнтів лікарськими засобами, медичними виробами та імунобіологічними препаратами.

За розпорядженням Уряду протягом місяця МОЗ має розробити та подати на затвердження Кабінетові Міністрів план заходів щодо реалізації Концепції. Також МОЗ доручили створити юридичну особу, що належатиме до сфери управління Міністерства, відповідальну за виконання функцій централізованої закупівельної організації в рамках реалізації Концепції.

Читайте також