Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Україна має потужності для тестування на COVID-19 всіх, хто цього потребує

24 січня 2022
1447

Основним способом діагностики COVID-19 залишається тестування методом ПЛР. Наразі потужності державних лабораторій дозволяють тестувати усіх, хто цього потребує. 

Минулого року 11,2 млн досліджень проведено методом ПЛР, з них – 2/3 у лабораторних центрах МОЗ. При цьому жодних затримок у тестуванні та жодних перебоїв із поставками тест-систем не було зафіксовано. Ще додатково 8,2 млн досліджень проведено швидкими тестами, більшість яких закуплена за кошти державного бюджету. 

Нині на залишках на рівні лабораторій фіксується понад 2 млн досліджень з ампліфікації та понад 1,9 млн досліджень з екстракції РНК.

В областях також є понад 466 тисяч експрес-тестів та понад 1,2 млн наборів для відбору біологічного матеріалу ПЛР.

Крім того, впродовж першого кварталу 2022 року додатково буде закуплено набори ПЛР для покриття ще 825 тисяч досліджень.

Також за фінансової підтримки Світового банку до України прибули 2 мільйони швидких тестів для визначення коронавірусної хвороби, які закупив та доправив експрес-тести до Києва Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Для збільшення потужностей у роботі зі зразками біологічного матеріалу закуплено та поставлено до лабораторій, які проводять тестування на COVID-19, 60 холодильників та 60 морозильних камер. 

Нагадаємо, що звертатись до свого сімейного лікаря варто вже при перших симптомах ГРВІ, адже будь-які симптоми вірусного захворювання є підставою для направлення на безоплатне тестування на COVID-19. Саме тому не слід зволікати з візитом до лікаря. 

Варто зазначити, що Україна може виявляти будь-які штами вірусів, зокрема й «Омікрон».