Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

У фокусі українсько-німецького медичного партнерства — розвиток людського капіталу

10 травня 2024
167

Німеччина є лідером із медичної евакуації українців: країна прийняла на лікування за цим механізмом вже 1 155 осіб, з них 833 — військових та 38 — дітей. 365 українських дітей, які мають онкологічні захворювання, проліковано в ФРН.

У лютому ц. р. у Берліні відбулася українсько-німецька конференція з ментального здоров’я, психосоціальної підтримки та реабілітації. Вона стала важливим елементом зміцнення партнерства між нашими країнами в медичній сфері, та зокрема, у питаннях ментального здоров’я. 

А вже в червні наші німецькі партнери прийматимуть велику щорічну конференцію з відновлення України, співорганізатором якої є Міністерство економічного співробітництва і розвитку Німеччини. Його очільниця Свенья Шульце завітала до України, щоб особисто висловити свою підтримку нашій державі та наміри про співпрацю заради збереження і відновлення здоровʼя українців — як фізичного, так і ментального. 

Федеральна міністерка економічного співробітництва і розвитку Німеччини Свенья Шульце акцентує саме на людському вимірі відновлення України. Разом із першою леді Оленою Зеленською й першим заступником міністра охорони здоровʼя України Сергієм Дубровим гостя відвідала Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця — один з найстаріших та найбільших закладів медичної освіти в Україні, який, окрім іншого, готує фахівців з відновлення: реабілітологів, ерготерапевтів, психіатрів, психотерапевтів. Саме при цьому медичному університеті створено Навчально-науковий інститут психічного здоров’я, який є важливою експертною підтримкою для Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативи Олени Зеленської.

У стінах славетного закладу сторони обговорили перспективи співпраці між двома країнами в форматі міжнародного медичного партнерства.

«Коли ми говоримо про відновлення та відбудову, ми говоримо про набагато більше, ніж просто дороги, будинки та бетон. Насамперед йдеться про людей, які хочуть знову одужати — фізично та душевно. Успіх цього процесу залежить від кваліфікованих працівників: лікарів і медсестер, психологів і фахівців з реабілітації. Зміцнення цих людей також є важливим внеском у те, щоб підняти Україну», — звернулася до учасників зустрічі міністерка Свенья Шульце.

Нагадаємо, що у Берліні між міністерствами охорони здоров’я двох країн була підписана декларація про наміри щодо співробітництва. Це продовження унікальної ініціативи — Міжнародного медичного партнерства між країнами, започаткованої минулої осені під час Третього саміту перших леді та джентльменів в Києві. 

Клініки та заклади медичної освіти в Україні знаходять «побратимів» за кордоном і далі взаємодіють, обмінюються досвідом, допомогою вже напряму. Наразі створено вже 33 таких партнерств, а про намір укласти ще 10 з клініками Німеччини оголошено під час нещодавньої конференції в Берліні. Наприклад, славетне Шаріте оголосило про намір стати партнером Національного медичного університету імені Богомольця. Також на полях Другого міжнародного саміту міст та регіонів, що відбувся 09 травня в Києві, підписано ще два меморандуми про міжнародне медичне партнерство з медзакладами Німеччини: між Чернігівською обласною дитячою лікарнею та Університетською лікарнею Грайфсвальда та між Чернігівською обласною лікарнею та Університетською лікарнею Ростоку.

«Для українських медиків це унікальна можливість отримати найкращі світові знання та досвід із перших рук. І, маючи їх, змінити українську медицину: привезти інновації до свого інституту, своїх клінік, поширити на всю країну», — зазначила Олена Зеленська.

Програма міжнародного медичного партнерства дозволяє поглибити співпрацю з закордонними колегами та разом сформувати відповідь на нові виклики. Одним із таких викликів є розвиток реконструктивної хірургії, потреба в якій значно зросла в умовах війни. Тому ми намагаємося залучити кращих світових експертів, аби разом розвивати цей напрям в Україні. І, наприклад, лікарня Бундесверу в Берліні відгукнулась на наш запит забезпечити роботу постійної хірургічної місії німецьких лікарів в Україні, котрі мають досвід лікування бойової травми, для навчання українських медиків та проведення спільних хірургічних операцій українським захисникам. І це лише один успішний приклад, яких наразі вже є чимало.