Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Старт реформи екстреної медичної допомоги — пріоритет МОЗ України у 2019 році

5 жовтня 2018
7153

Заява Міністерства охорони здоров’я щодо неприпустимості використання медиків екстреної медичної допомоги в політичних цілях.

У проекті Державного бюджету на 2019 рік на фінансування екстреної медичної допомоги через механізм субвенції передбачено близько 6 млрд грн. Заяви народних депутатів про те, що у держбюджеті передбачено фінансування екстреної медичної допомоги тільки у 5 областях і місті Києві, не відповідають дійсності.

Система екстреної медичної допомоги потребує відчутних змін. Реформа «швидкої» — один з пріоритетів Міністерства охорони здоров'я на 2019 рік.  

Щоб у наданні екстреної медичної допомоги дійсно відбулися системні зміни, потрібні:

  • підвищення кваліфікації бригад до рівня світових стандартів надання екстреної медичної допомоги;
  • підвищення зарплати для фахівців, які пройшли навчання сучасним методикам врятування життя;
  • новий, сучасний транспорт, оснащений необхідним обладнанням;
  • сучасні диспетчерські служби по всій Україні, об’єднані єдиною електронною системою.

У межах всієї країни такі зміни обійдуться українському бюджету в додаткових 10 млрд грн. На ці зміни у держбюджеті-2019 виділено близько 1 млрд грн.

У 2019 році МОЗ України розпочинає перший етап реформи екстреної медичної допомоги, яка стартує у Донецькій, Одеській, Тернопільській, Полтавській, Вінницькій областях та місті Київ. Зміни почнуться в областях, що мають інфраструктуру, можливості для перекваліфікації медиків та продемонстрували свою управлінську ефективність під час реформи первинної медичної допомоги. Тут додатковий 1 млрд грн, закладений у державному бюджеті на наступний рік, забезпечить помітні зміни, поки інші області готуватимуться.

Трансформація системи охорони здоров’я розгортається поетапно: масштабні зміни почались у 2018 році на рівні первинної медичної допомоги, у 2019 році вони продовжаться і охоплять уже спеціалізовану та екстрену медичну допомогу.

МОЗ України наголошує, що використання медиків у політичних маніпуляціях є неприпустимим. Службовий транспорт та бригади екстреної допомоги мають рятувати людей, а не бути учасниками політичних шоу.  

Читайте також