Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Подолання перешкод у лікуванні туберкульозу: від стратегії до дій

5 березня 2020
3441

5 березня стартував перший в Україні регіональний симпозіум із лікування туберкульозу «Подолання перешкод у лікуванні туберкульозу: від стратегії до дій». Подія відбулася завдяки організації «Лікарі без кордонів»/Médecins Sans Frontières (MSF), спільно із Міністерством охорони здоров’я України та Центром громадського здоров’я України.

Україна має один із найвищих рівнів захворюваності на хіміорезистентний туберкульоз у світі та посідає третє місце за абсолютною кількістю зареєстрованих випадків туберкульозу із розширеною резистентністю. 

Під час симпозіуму розглядали досягнення та складнощі у лікуванні туберкульозу в країнах Східної Європи та Центральної Азії. Серед близько 160 учасників та гостей були:

  • представники Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ);
  • представники Агентства США з міжнародного розвитку (USAID);
  • експерти у сфері боротьби з туберкульозом зі США, Франції, Німеччини й інших європейських країн;
  • представники українських неурядових організацій.

«В Україні, боротьба з туберкульозом є одним із пріоритетів державної політики в галузі охорони здоров'я та соціального розвитку та предметом міжнародних зобов'язань, які ми високо цінуємо, таких як цілі сталого розвитку та політична декларація наради високого рівня ООН з питань туберкульозу», - заначив Дмитро Луфер.

Заступник Міністра охорони здоров’я наголосив, що нещодавно була затверджена Державна стратегія розвитку системи протитуберкульозної допомоги населенню на 2020-2023 роки, яка дозволить розпочати комплексну структурну реформу протитуберкульозних закладів.

 «Ми прагнемо об'єднати профілактичні програми та програми лікування в єдину ефективну систему боротьби з туберкульозом на національному та регіональному рівнях. Ми працюємо в партнерстві з MSF над впровадженням інноваційних підходів до діагностики та лікування туберкульозу та випробуванням можливості їх відтворення» - сказав він.

 «Недостатня спроможність систем до виявлення туберкульозу, особливо серед важкодоступних груп є ключовою проблемою для ефективної боротьби із цим захворюванням в Україні», - розповіла Яна Терлеєва, завідувачка відділу координації програм лікування туберкульозу Центру громадського здоров’я України.

За її словами, серед стратегічних та оперативних цілей для подолання туберкульозу на глобальному та національному рівнях є:

  • удосконалення системи організації та надання протитуберкульозної допомоги;
  • забезпечення ефективного виявлення нових випадків та недопущення формування резистентних форм туберкульозу;
  • підвищення якості та ефективності лікування туберкульозу.

«Досягнутого прогресу у подоланні туберкульозу недостатньо. Багато пацієнтів у регіоні не мають доступу до пацієнтоорієнтованих моделей, які пропонують гідне лікування та найкращі можливості для одужання. Ми сподіваємося, що цей симпозіум допоможе виправити ситуацію», - пояснила Крістіна Фалконі, голова місії організації «Лікарі без кордонів» в Україні.

«Одним із шляхів подолання туберкульозу на глобальному та національному рівнях є необхідність зосередитися на особах, які є соціально незахищеними та не мають доступу до соціальних послуг», - переконана Юлія Чорна, представниця Європейської Коаліції із боротьби з туберкульозом.