Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Першому заступнику голови Держлікслужби Владиславу Цілині оголосити догану

20 грудня 2018
2048

Відповідне розпорядження Кабмін ухвалив 18 грудня. Догану оголосили за перевищення службових повноважень: Владислав Цілина приймав необгрунтовані рішення щодо заборони вакцин.

За рішенням керівництва Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками тимчасово заборонялись вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку. Ці заборони виносили всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон. Висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили у кожному конкретному випадку необґрунтованих заборон, що загроз немає.

Через дії керівництва Держлікслужби щоразу зупинявся процес імунізації українців: діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. Публікації таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвели до дискредитації імунізації та збільшення загрози відмов громадян від вакцинації. Це поставило під загрозу національну безпеку і негативно вплинуло на епідемічну ситуацію в Україні.

Нагадаємо, раніше за проханням МОЗ України Уряд відсторонив керівництво Держлікслужби та ініціював дисциплінарне провадження голові Держлікслужби Наталії Гудзь та першому заступнику голови Служби Владиславу Цілині, за фактами необґрунтованого запровадження заборони на різні вакцини впродовж останнього року. У листопаді Уряд звільнив керівника Держлікслужби Наталію Гудзь.

 

Читайте також