Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Перша пресконференція Міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької: пріоритети роботи та нові акценти

4 вересня 2019
2484

4 вересня 2019 року на пресконференції Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька окреслила ключові пріоритети подальшої роботи.

На початку заходу міністерка розказала про поточний стан справ і продовження вже розпочатих важливих змін. Першим викликом для нової команди пані міністр назвала захист населення від інфекційних хвороб: 

“Перше, що ми будемо робити - це розробляти порядок реагування на інфекційні спалахи”, - наголосила Зоряна Скалецька.

Також, пані міністр окреслила важливу задачу, що стоїть перед міністерством, - вакцинацію дорослого населення, рівень якої досить низький, хоча наразі в Україні наявні всі вакцини за Календарем щеплень для дітей. Щодо дорослого населення є робочі питання.

Серед ключових сфер уваги у найближчий час Зоряна Скалецька зазначила: 

  • збереження життя та здоров’я людини як найвищої цінності держави. Особливу увагу планується приділити екстреній медичній допомозі, трансплантації та доступній, якісній та високотехнологічній медицині для кожного,
  • доступ до первинної ланки, який має мати все населення України. Зараз вже 28 мільйонів українців підписали декларацію зі своїм сімейним лікарем, покриття має збільшитись,
  • ефективне регулювання фармринку та використання всіх можливостей для забезпечення доступності якісних ліків для українців,
  • зростання народжуваності та забезпечення медичної допомоги для дітей
  • підтримка інклюзії,
  • розвиток широкого діалогу з професійною медичною спільнотою.

“Ми будемо працювати над зростанням тривалості життя та зростанням народжуваності. Якщо ми налагодимо роботу в Міністерстві, я сама готова долучитися до зростання кількості населення”, - заявила міністерка охорони здоров’я.

Після заяви Зоряни Скалецької пресконференція продовжилась у форматі запитань-відповідей і тривала близько 1 години. 

Щодо подальшої роботи з пресою очільниця МОЗ України пообіцяла безпрецедентну відкритість відомства до медіа та громадськості та злагоджену комунікацію з населенням представництв усіх гілок, залучених у подальшій трансформації системи охорони здоров’я. 

Відповідати за комунікацію буде радник міністра — Дмитро Раімов.