Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Оперативні дані захворюваності на кір за 41 тиждень: захворюваність продовжує зростати

16 жовтня 2018
3971

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України,  упродовж 41-го тижня 2018 року на кір захворіли 707 людей – 189 дорослих і 518 дітей. Це суттєво більше ніж попереднього тижня – майже на 28%.

Захворюваність на кір серед дітей залишається високою. Найбільший приріст захворюваності на кір спостерігається якраз в тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший (Івано-Франківська, Закарпатська, Львівська області). Ризик захворіти збільшується й через спільне перебування дітей школах та дитячих садках. Тому дуже важливо, щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.  

Нагадуємо, що невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки: Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України в спільному офіційному листі нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій про існуючі норми закону (ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Найбільше хворіють на кір діти у віковій категорії 5-9 років (їх частка становить 41% серед усіх дітей). Це ті діти, які не отримали другу дозу КПК вчасно, через що у них не виробився імунітет до хвороби. В рамках посиленої імунізації відсоток дітей, які вчасно отримали 1-шу дозу КПК, становить 29,5% (найменше - у Чернівецькій, Тернопільській, Одеській, Івано-Франківській та Закарпатській областях). А відсоток тих дітей, які вчасно отримали дві дози, іще менший - 24,3% (найменше - у Запорізькій, Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях).

Тому ще раз звертаємо увагу батьків: якщо ваша дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. Тепер зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років. Довідка для батьків щодо небезпеки кору та інформація щодо вакцинації проти кору – тут.

Також звертаємо увагу керівників структурних підрозділів зазначених областей на необхідність дотримання вимог закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” щодо посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, а також здійснення управлінських заходів для забезпечення належного рівня вакцинації.

З початку року на кір захворіли 33 165 людей – 13 184 дорослих і 19 981 дитина.

Найбільше людей захворіли на кір у Львівській (всього 6 532 людини: 2 000 дорослих і 4 532 дитини), Івано-Франківській (всього 3 191 людина: 888 дорослих і 2 303 дитини), Закарпатській (всього 3 188 людей: 603 дорослих і 2 585 дітей), Одеській (всього 2 483 людини: 1 246 дорослих і 1 237 дітей), місті Києві (всього 2 300 людей: 1 440 дорослих і 860 дітей) та Тернопільській (всього 1 861 людина: 675 дорослих і 1 186 дітей) областях.

Всього з початку року від ускладнень кору померло чотирнадцять людей: десятеро дітей і четверо дорослих.

Міністерство охорони здоров'я ще раз нагадує, що кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору - тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику.  

Для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95-98%.

Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров’я затвердили Наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності у групах, що проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.

Для проведення імунізації цих груп дорослих в Україні вакцини є в наявності в усіх регіонах.

Станом на 10 жовтня 2018 року в Україні наявні 654 363 дози вакцин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ