Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Обережно, фейки: МОЗ України закликає медзаклади перевіряти всі підозрілі розпорядження в рамках воєнного стану і повідомляти міністерство про підроблені листи

13 грудня 2018
3819

У Центральну міську лікарню ім. Титова, що у Лисичанську Луганської області,  надійшов сфабрикований лист начебто від Луганської ОДА з дорученням провести підготовчі заходи у зв'язку із впровадженням воєнного стану. МОЗ України закликає медзаклади по всій країні бути пильними і перевіряти кожен підозрілий лист.

Воєнний стан є правовим режимом, вперше запровадженим у 10 областях України, тому саме аспекти, пов’язані з ним, можуть стати предметом для маніпуляцій і провокацій з боку ворожих до Української держави організацій.

Провокатори можуть надсилати вказівки під приводом воєнного стану від імені керівних структур різного рівня. Підробки на перший погляд не відрізняються від офіційних листів: вони містять вихідний номер, підпис посадової особи та інші стандартні атрибути офіційних звернень. Такі листи можуть направалятися як в окремі медзаклади або обласні управління охорони здоров’я з метою підірвати системну роботу.

Міністерство охорони здоров’я передає всю інформацію про інцидент до Генерального штабу України, Служби безпеки України, а також Міністерству інформаційної політики для оперативного удосконалення спільного механізму протидії інформаційним операціям в умовах воєнного стану.

Що робити, якщо у медзаклад або керівний структурний підрозділ охорони здоров’я надійшов лист про заходи у зв’язку з воєнним станом:

  1. перевірити легітимність листа, передусім - зателефонувати до органу або установи, з якої надійшов такий лист, і перевірити, чи дійсно такий лист є справжнім зверненням;
  2. у разі виявлення підробки - повідомити МОЗ України: надіслати електронного листа на адресу [email protected], у темі листа зазначити “Воєнний стан-фейк-область”.

Будьте пильними! Захищаємо здоров’я громадян і національну безпеку в умовах воєнного стану!

Читайте також