Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ України регулюватиме ціни з Нацпереліку

15 жовтня 2019
1284

Міністерство охорони здоров’я України встановлюватиме граничні ціни на ліки з національного переліку ліків. Відповідний наказ прийнято 11 жовтня 2019 року. Він дозволяє уникнути завищення цін на лікарські засоби, що закуповуються медичними закладами самостійно через систему Prozorro.

 Ціни регулюватимуться за моделлю референтного ціноутворення: гранична ціна на ліки з нацпереліку встановлюватиметься на основі медіани цін з трьох найменших референтних цін у разі наявності відповідних даних про них в референтних країнах, а саме Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Латвії. Якщо ціна в Україні нижча за ціну в референтних країнах, спрацьовує ринковий механізм регуляції ціни.

Задля контролю постачання ліків в міністерстві затвердили перелік учасників пілотного проекту з 2D кодування на упаковках лікарських засобів.

 Наказом міністерства затверджено перелік учасників пілотного проекту щодо маркування контрольними (ідентифікаційними) знаками та проведення моніторингу обігу лікарських засобів. Пілотний проект триватиме рік. Інформація про препарати заноситься в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів.

Зазначимо, що майже всі іноземні препарати, що продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Українські фармкомпанії вже придбали необхідне обладнання. В майбутньому кодування на упаковках лікарських засобів має стати обов’язковим для всіх виробників.

Нагадаємо, в 2018 році Антимонопольний комітет України встановив, що ціни на деякі препарати, включені до Національного переліку основних лікарських засобів, завищені. Відповідно до рекомендацій АМКУ у квітні 2019 року ухвалена постанова Кабінету міністрів України.