Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ України разом з міжнародними партнерами розпочинає роботу над створенням електронної системи закупівель

19 жовтня 2018
3706

МОЗ України підписало меморандум про взаєморозуміння з Фондом «Євразія» (проект міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS») щодо виконання спільного проекту. Проект забезпечить можливість широкомасштабного  використання електронної системи закупівель під час здійснення закупівлі лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення в Україні та професіоналізацію публічних закупівель в сфері охорони здоров’я.

Цей проект - ще один крок для реалізації Концепції  реформування закупівель лікарських засобів та медичних виробів, яка дозволить пацієнтам отримувати якісне лікування у найбільш зручний спосіб. Для кожного препарату і медичного виробу, які зараз є у переліку централізованих закупівель, підбирається найбільш оптимальний шлях доставки до пацієнта: через програми реімбурсації, включення у вартість медичної послуги або закупівлі Центральною закупівельною агенцією.

Зокрема, у рамках реалізації проекту Фонду «Євразія»  «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах /TAPAS» буде:

  • підготовлено зміни до законодавства в сфері публічних закупівель та інших законодавчих актів, що необхідні для функціонування та здійснення закупівель Центральною закупівельною агенцією;
  • створено додатковий функціонал для здійснення закупівель лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення Центральною закупівельною агенцією;
  • створено концепцію електронної системи управління та обліку залишків лікарських засобів та медичних виробів, допоміжних засобів, інших товарів медичного призначення в Україні;
  • створено навчальні програми та проведено у Київській школі економіки тренінгів для професійного розвитку співробітників  Центральної закупівельної агенції.

Ці кроки дозволять запустити і налагодити роботу Центральної закупівельної агенції. Агенція буде займатися закупівлею стратегічних програм за кошти держбюджету (вакцини, інфекційні захворювання), а також патентованих дороговартісних ліків. Крім того, Агенція буде працювати з ринком щодо зниження цін, об'єднувати місцеві закупівлі, проводити рамкові закупівлі, формувати і вести електронні каталоги, а також підвищувати рівень професійності в сфері закупівель ліків та медвиробів.

Проект реалізовуватимуть до серпня 2021 року.

Докладніше про концепцію реформування закупівель ліків і медвиробів: https://bit.ly/2AiMjWh

Довідково: Проект міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах /TAPAS» фінансується Урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Урядом Великобританії через UK aid.

Читайте також