Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

МОЗ України прагне впровадити європейські вимоги до безпеки косметичних виробів

11 грудня 2018
5772

Останнім часом до Міністерства охорони здоров’я надходять звернення косметичних компаній щодо впровадження нового регламенту на косметичну продукцію, вимоги якого, на думку деяких компаній, можуть негативно вплинути на чесну конкуренцію та надати переваги іноземним компаніям. Роз’яснюємо, які вимоги плануємо впровадити і як вони вплинуть на косметичний бізнес в Україні.

Україна обрала для себе чіткий євроінтеграційний вектор розвитку, що стосується, зокрема, і сфери охорони здоров’я, а саме - підходів до контролю якості та безпеки косметичної продукції. Тому Міністерство охорони здоров’я України розробило проект постанови Уряду про затвердження нового технічного регламенту на косметичну продукцію на основі Регламенту ЄС №1223/2009. Документ має усунути юридичні розбіжності, а також адміністративні та технічні бар’єри у торгівлі між Україною та країнами Європейського Союзу.  

МОЗ України також має намір у середньостроковій перспективі заборонити випробування косметики на тваринах та з впровадженням нового регламенту дати можливість іноземним та національним компаніям використовувати новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції.  Такі правила уже кілька років діють у країнах Європейського Союзу.

Щоби український косметичний бізнес міг розвиватись без перешкод, а на ринку зберігалась чесна конкуренція, МОЗ України планує передбачити перехідний період для впровадження нових вимог до тестування косметичної продукції. Це рішення зумовлено тим, що в Україні на сьогодні відсутні затверджені методології альтернативних випробувань безпеки косметики.

Варто зазначити, що Європейський Союз також мав перехідний період для впровадження нових вимог до безпеки косметичної продукції - регламент був затверджений у 2009 році, а вступив в дію у липні 2013 року.     

Отже, з впровадженням нового технічного регламенту іноземні компанії, що вже відмовилися від тестування своєї продукції на тваринах, зможуть реалізовувати свою продукцію на українському ринку на основі результатів досліджень альтернативними методами. Паралельно з цим, міністерство впроваджуватиме нові вимоги до тестування, надаючи перехідний період для національних компаній на впровадження новітніх методів токсикологічних досліджень.

Наразі новий регламент опрацьовується в  Міністерстві охорони здоров’я та найближчим часом буде оприлюднений для громадського обговорення на офіційному веб-сайті міністерства.  

Читайте також