Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Міжнародне медичне партнерство у дії: у жовтні майже 250 українських медиків пройшли навчання за кордоном

8 листопада 2023
433

Постійне навчання є невіддільною частиною професійного вдосконалення медичної галузі. Українські медики переймають досвід у передових світових клініках та діляться власним.  Зокрема, навчальні обміни відбуваються у рамках Програми міжнародного медичного партнерства. 

У жовтні цього року 239 медичних працівників з 37 медзакладів з усієї України взяли участь у наукових заходах (конференції, конгреси, зʼїзди), освітніх заходах (стажування, навчання, тренінги, семінари) та обміні досвідом. Найбільше медиків пройшли навчання у країнах Європи: Австрії, Польщі, Німеччині, Швейцарії, Італії тощо. Також частина медиків мали навчання  у США, Канаді та Ізраїлю. 

 «Програма міжнародного медичного партнерства — велика ініціатива, завдяки якій  українські медзаклади отримують “побратимів” у різних куточках світу: від Польщі до Канади. Це дозволяє налагоджувати прямі горизонтальні звʼязки, розвиваючи і поглиблюючи співпрацю безпосередньо між медичними фахівцями. Йдеться про обмін досвідом та найкращими світовими практиками. Ще один крок до побудови сучасної якісної медичної системи, — сказав міністр Віктор Ляшко. —  Дякую першій леді Олені Зеленській за постійну підтримку програми та всім країнам, що приєднуються, аби разом ефективно працювати заради збереження і захисту життя та здоровʼя людей у всьому світі».

Міжнародне медичне партнерство — проєкт, що реалізується під патронатом Третього саміту перших леді та джентльменів. Цьогоріч до нього долучилися 14 міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу. Саміт дав старт Програмі міжнародного медичного партнерства. Загалом у рамках Саміту укладено 25 угод про міжнародне медичне партнерство між українськими та іноземними медзакладами.


Нагадаємо, раніше МОЗ зробило ще один крок до розширення міжнародного медичного партнерства. Під час 73-ї сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ українська делегація представила спільну заяву щодо подальшої розбудови стійкого міжнародного медичного партнерства.