Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Максим Степанов: Минулого року 62 дитини отримали трансплантацію за кордоном, уже цьогоріч такі операції можна буде проводити в Україні

5 серпня 2020
628

У 2019 році трансплантацію кісткового мозку за кордоном було зроблено 62 українським дітям, а вже в цьому році можливість проводити такі операції з'явиться в Україні. Про це під час щоденного брифінгу 5 серпня заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Минулого року 62 дитини були відправлені за кордон на трансплантацію кісткового мозку. При цьому в нашому Охматдиті була зроблена лише 21 трансплантація кісткового мозку. В Україні понад 30 років будувалась система, при якій українці змушені їздити по світу і шукати країни, де їм можуть подарувати життя. Бо саме від трансплантації залежить життя людини», — вважає Міністр.

Максим Степанов також зазначив, що у квітні 2021 року в Охматдиті була зроблена перша трансплантація кісткового мозку від неродинного донора. Ця операція була зроблена 1-річній дитині. Донорський кістковий мозок був привезений з Німеччини.

«Ми хочемо побудувати систему, при якій Україна отримає трансплантаційну незалежність, і українці не будуть їздити по світу у пошуках клінік, де їм можуть зробити трансплантацію. Всі вони мають лікуватися в Україні», — наголосив очільник МОЗ.

Міністр Степанов також зазначив, що у Міністерства є чіткий план дій задля виконання цього завдання.

«Наприклад, після відкриття нового відділення в Охматдиті кількість трансплантацій кісткового мозку буде сягати до 80 операцій на рік. Тобто в 4 рази більше, ніж було зроблено таких операцій у 2019 році», — підкреслив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.