Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

Держава забезпечить пацієнтів із захворюванням на діабет 1 типу тест-смужками для вимірювання цукру в крові

1 липня 2023
2031

Держава компенсуватиме пацієнтам вартість медичних виробів за Програмою медичних гарантій. На першому етапі реімбурсація (відшкодування вартості коштом державного бюджету) стосуватиметься тест-смужок для вимірювання цукру в крові у пацієнтів із захворюванням на діабет 1-го типу.  Йдеться про 108 867 інсулінозалежних українців.

Очікується, що отримати тест-смужки можна буде за призначенням (рецептом лікаря) уже восени. Лікар, відповідно від категорії пацієнта (діти, дорослі, вагітні), визначатиме кількість смужок, необхідну пацієнту на місяць.

“Якість, доступність та безоплатність медичної допомоги - це основні індикатори, які визначають доцільність прийняття того чи іншого рішення. Це наш пріоритет. Розширення програми реімбурсації дозволяє пацієнтам отримати найкритичніші препарати абсолютно безоплатно, адже вони закуповуються за державний кошт. Сьогоднішнє рішення Кабміну дає старт відшкодуванню і медичних виробів. Починаємо з тест-смужок для вимірювання цукру в крові у пацієнтів із захворюванням на діабет 1-го типу. На жаль, кількість людей, що хворіють на діабет, невпинно зростає. Наразі йдеться про більш ніж 100 тис пацієнтів. Працюємо над тим, щоб вже восени, вони могли отримати тест-смужки за програмою реімбурсації, маючи віповідне призначення  лікаря” - зазначив Віктор Ляшко.

Два документи, які дозволять забезпечити людей медичними виробами коштом Державного бюджету України, ухвалені на засіданні Кабміну. Йдеться про постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 28 липня 2021 р. № 854» та «Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо реімбурсації медичних виробів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення».  Вони також вносять зміни до низки актів КМУ в частині врегулювання питань щодо запровадження механізму реімбурсації медичних виробів.

ДОВІДКОВО:

Запровадження з 1 липня 2023 року реімбурсації медичних виробів передбачене Законом України від 01.07.2022 р. № 2347-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги».