Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Інтерв’ю

Велике інтерв'ю | Нові правила карантину встановив уряд. Санлікар Кузін пояснює зміни для жовтої зони

14 вересня 2021
1548

Ввечері, 13 вересня, Кабмін змінив постанову №1236, яка встановлює нові карантинні обмеження.

Постанова набирає чинності через 7 днів з моменту публікації.

Тобто в Україні посилюють карантин, бо знову є підйом захворюваності на коронавірусну хворобу. Чого чекати українцям, якими будуть нові правила, привілеї для вакцинованих, як будуть відстежувати тих, хто контактував з хворими на ковід і скільки зможуть витримати наші лікарні у разі серйозного спалаху? 

Про це LIGA.Life розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Про те, якими будуть нові правила "жовтої зони"

– Розпочну з уточнення, щоб усі розуміли: раніше 20-х чисел вересня жовта зона не встигне почати діяти?

– Так. Будь-яка регуляція, яка стосується можливих обмежень або змін порядку у роботі держустанов, бізнесу або громадян, має набути чинності через сім днів.

Щодо впровадження жовтої зони в країні має бути відповідне рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Рішення комісії має бути гармонізованим зі змінами у постанові 1236, які регулюють обмеження або порядок роботи тих чи інших зон. 

Рішення про введення або перехід до іншої зони ухвалює виключно комісія. Таке рішення, найімовірніше, буде цього тижня.

Україна повертається у режим регулярних засідань комісій ТЕБ і НС, щоб ми могли контролювати ситуацію й оперативно вирішувати питання. 

– Як часто засідатиме комісія?

– Плануємо раз на два тижні. Залежно від розвитку ситуації, можемо перейти на щотижневі засідання.

– Чи плануєте змінити правила та обмеження, прописані для кожної з карантинних зон? Щодо вчителів зміни вже анонсували.

– Нові карантинні обмеження зараз відпрацьовуються. Україна наслідуватиме практику європейських країн. Вакцина захищає від важкого перебігу, ризику смерті. Тому працюємо над тим, щоб наблизити якість життя вакцинованих до більш звичного. 

Перш за все, використовуватимемо механізм цифрових сертифікатів. У постанові він буде деталізуватись, і ми розумітимемо, які сертифікати, з яким терміном придатності, як мають бути згенеровані, що робити, якщо у вас немає смартфона чи є інші проблеми з генерацією сертифікату. 

Залежно від того, скільки доз отримала людина, буде генеруватися той чи інший тип сертифікату. Зараз опрацьовуються терміни дії і технічні можливості, як їх видавати і на який термін. 

Повну версію інтерв'ю читайте на сайті видання life.liga.net