Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Можливості

Як лікарю зробити стажування за кордоном максимально ефективним

15 січня 2019
3873

Ольга Фокаф, студентка 6 курсу ЛНМУ ім. Данила Галицького продовжує ділитися своїм досвідом стажувань за кордоном і розповідає, як отримати максимум від нього.

Задавайте питання

Уточнюйте, якщо вам щось незрозуміло, не соромтеся проявляти зацікавленість. Вчитись - означає ставити запитання. За кордоном, якщо інтерн не задає питання - це означає, що він нічого не зрозумів. Так само не соромно підглядати в записи. Інтерни часто носять з собою pocket medicine book. Найкращими в світі вважаються різнопрофільні Oxford handbook.

Записуйте

Робіть нотатки про клінічні випадки, діагностику та лікування. Оберіть найбільш ефективний для вас спосіб нотувати - використовуйте для цього телефон або зошит. До речі, користуватись телефоном можна і треба. Але якщо робите фотографії, пам’ятайте про захист персональних даних та не забувайте, що працюєте з пацієнтами. Медичну етику ніхто не відміняв.

Відвідуйте мініконференції (5-хвилинки)

Так ви зможете дізнатись про всі клінічні випадки, які є у відділенні, про динаміку стану пацієнтів та зблизитись з колективом. Не соромтесь - попросіть в кінці стажування самостійно презентувати клінічний випадок.

Розпитайте про нічні чергування

Нічні чергування (night shifts) можуть бути дуже корисними для вдосконалення навичок. Але зважте, чи буде це корисно у конкретному відділенні.

Дбайте про саморозвиток

Заздалегідь дізнайтесь, які медичні події/конференції проходять в цей період в тому місті чи країні.

Дізнайтесь в адміністрації, чи є в клініці медичні лекції англійською. Зазвичай вони публічні і вас до них допустять. Також для стажерів доступні тренінгові центри і симулятори. Крім того, лікарні часто мають цілі профільні дослідницькі інститути - не нехтуйте можливістю познайомитися з цим аспектом.

Пам’ятайте, що ви самі можете керувати своїм розкладом під час стажування. Якщо понеділок - не операційний день, може, пора заглянути в бібліотеку чи в інше відділення? До речі, бібліотека - невід’ємна частина навчання. Із access card вона стане для вас доступною. Будьте ініціативним, порадьтесь зі своїм ментором про це.

Спілкуйтесь з медичним персоналом якомога більше і налагодіть добрі відносини з ментором

Щоденне спілкування  допоможе вам швидже зрозуміти дрібні, але важливі аспекти професії у цій країні, а добрі відносини з ментором відкриють шлях до найцікавіших операцій/клінічних випадків.

Розказуйте про Україну

Вважайте, що ви - амбасадор і це ваша місія. Зробіть наприкінці стажування звіт-презентацію про досвід, який отримали, та додайте декілька фактів про Україну, що покаже її розвиток та позитивні зміни, які в нас відбулись.

Подорожуйте і спостерігайте

Не зациклюйтесь на стажуванні та книжках. Будьте відкритими до нового. Спостерігайте, ніби кожна деталь - це частинка пазлу. Як в них організована система медичної допомоги чи навчання? Як піклуються про пацієнта? Як організована робота лікаря? Миска з яблуками на рецепції, пандуси, кількість дезінфекторів чи запасний фонендоскоп в палаті, електронна медична система, кімнати відпочинку лікарів, соціальна робота з пацієнтами  – все це дуже важливо.

З чого почати стажування за кордоном і як до нього підготуватися, читайте за посиланням

Читайте також