Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Можливості

Інфекційний нагляд за туберкульозом: онлайн-курс

27 червня 2018
4300

На платформі дистанційного навчання Центру громадського здоров'я МОЗ України відкрито новий навчальний онлайн-курс: “Інфекційний контроль за туберкульозом для працівників первинної медико-санітарної допомоги“. 

Цей курс є частиною програми підвищення кваліфікації для працівників первинки, проте участь можуть взяти всі охочі. В курсі заплановані відеолекції, рекомендації з навчальної літератури та багато корисних посилань.

Деталі та реєстрація за посиланням: https://goo.gl/BXtGwt

Епідемія туберкульозу в Україні є серйозною проблемою для системи охорони здоров‘я країни. Наразі Україна на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей).

Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні - це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ). Тобто такий, що не піддається лікуванню дуже ефективними протитуберкульозними препаратами. За кількістю хворих із такою формою туберкульозу Україна є одним зі світових лідерів.

В Україні за останні 5 років розроблені та протестовані різні моделі надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз. Проте ще потрібно багато роботи, щоб ці моделі запрацювали повноцінно. Додаткові знання про хворобу - один з ефективних шляхів боротьби з нею.