Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Здоров'я А-Я

Категорії

Проаналізувавши 1800 досліджень, вчені довели, що гомеопатія не працює

5 липня 2017
4890

Можливо, ви пам’ятаєте, як вчені розвінчали міф про гомеопатію у 2002 році. А потім у 2010 та у 2014. Цього разу австралійські дослідники проаналізували понад 1800 робіт та довели, що гомеопатія, альтернативне лікування, що спирається на супер розбавлені речовини та принцип «клин клином вибивають», є абсолютно неефективна. Про це пише журнал Smithsonian.

Національна рада здоров’я та медичних досліджень Австралії (Australia’s National Health and Medical Research Council) оцінила більше 1800 досліджень по гомеопатії і змогла знайти досить суворий підхід до аналізу лишу у 225 з них. Систематичний огляд цих досліджень показав, що «немає високої якості доказів на підтримку твердження, що гомеопатія є ефективною в лікуванні захворювань».

Австралійське дослідження, яке є першою заявленою позицією, що спирається на такий обширний огляд медичної літератури, завдало фінального удару по 200-річному альтернативному лікуванню, розробленому німецьким лікарем “з відсутнім інтересом до детальної патології, а також до звичайної діагностики та лікування". The Washington Post повідомляє, що автори дослідження стурбовані тим, що люди, які продовжують обирати гомеопатичні препарати замість доказової медицини, стикаються з реальними ризиками для здоров’я. 

Голова Національної ради здоров’я та медичних досліджень Австралії розповів The Guardian, що він сподівається, що висновки призведуть до змін в системі охорони здоров’я та фармацевтики Австралії. Але він також зазначив, що “буде група людей, які не реагуватимуть на цю доповідь та будуть говорити, що це все змова установи”. 

Новини про австралійське дослідження вийшли слідом за National Health Interview Survey, що показує "невелике, але значне" збільшення використання гомеопатії в 2012 році. І нещодавно Канадський гомеопатичний коледж потрапив під вогонь критики за свою антивакцинальну позицію і рекомендацію гомеопатичних "нозод" як альтернативи вакцинам.

Чи вплине новина про те, що гомеопатія неефективна, на споживачів, що витрачають свої кошти на нетрадиційну медицину? Якщо зростає промисловість гомеопатичних препаратів, то відповідь, мабуть, – ні, зазначає автор журналу Smithsonian.

Чи був для вас цей матеріал корисним?

На цій сторінці немає нічого корисного, тому що (оберіть варіанти відповідей)

Як ми можемо поліпшити цю строніку?