Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Здоров'я А-Я

Чим небезпечне тривале сидіння і як компенсувати негативні наслідки

14 серпня 2018
7236

Доведено, що тривале сидіння може бути причиною багатьох смертельнонебезпечних хвороб. Крім того, науковці визначили, що час перед телевізором значно небезпечніший за звичне сидіння за робочим столом. Розказуємо, як нівелювати смертельні ризики від тривалого сидіння.

Чим небезпечний малорухливий спосіб життя

Незалежно від віку чи наявних проблем зі здоров‘ям, години, які ми витрачаємо на сидіння в офісних кріслах, автомобілях або ж на дивані, буквально нас вбивають. Щороку 9% людей по всьому світу помирає від хвороб, спровокованих малорухливим способом життя (https://goo.gl/Rpd9pR).

Проаналізувавши різні типи сидіння, науковці визначили, що час перед телевізором значно небезпечніший за звичне сидіння - за робочим столом. До того ж, фізична активність в цьому випадку спрацьовує не так ефективно.

Пояснення наступне: дивлячись телевізор, ми більш схильні їсти нездорову їжу та довго сидіти на одному місці, ніж в робочий час. Тому небезпека від малорухливості зростає в рази.

Як компенсувати негативні наслідки від тривалого сидіння

Рецепт дуже простий - фізична активність. Яка саме і в якій кількості вже визначили науковці. Від 60 до 75 хвилин помірної фізичної активності, таких як ходьба, катання на велосипеді або гра в теніс, нівелюють смертельні ризики навіть від тривалого сидіння - близько 8 годин (https://goo.gl/t79E6E).

Чим інтенсивніше активність, тим менше часу потрібно, щоб побороти негативні наслідки. Наприклад, більш енергійні заняття як швидкий біг, футбол, катання на горбистій місцевості чи спінінг, мають позитивний ефект від приблизно 25 хвилин заняття. Навіть, якщо ви увесь день просиділи за столом.

Це не означає, що ви маєте визначати конкретно 25 чи 60 хвилин часу на свої заняття спортом. Рухайтесь якомога більше. А головне - регулярно! Свої заняття можна розбити на кілька блоків протягом дня, що також матиме позитивний ефект на ваше здоров’я.

Яка активність є помірною або інтенсивною можна подивитись в таблиці, розробленій Центром контролю і профілактики захворювань США (https://goo.gl/tk4xTm).

Якщо ж немає часу на регулярні заняття спортом - ось кілька порад, як можна залишатись активним (https://goo.gl/a26epT).

Читайте також