Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Медичним працівникам

З’явився новий електронний інструмент для фінансового планування діяльності надавача ПМД у 2019 році

11 квітня 2019
3888

У нових умовах фінансування, надавачі первинної медичної допомоги (ПМД) повинні володіти навичками фінансового планування для надання якісних послуг пацієнтам та забезпечення фінансової стійкості на майбутнє. З’явився електронний інструмент, що полегшить фінансове планування доходів та видатків надавача ПМД.

Електронний інструмент «ІНСАЙТ» дозволить надавачам ПМД:

  • розробити проект фінансового плану на плановий рік (з розбивкою за кварталами планового року);
  • готувати пропозиції щодо внесення змін до фінансового плану протягом року;
  • здійснювати економічний аналіз діяльності, зокрема розрахунок та аналіз індикаторів фінансової стійкості;
  • проводити переговори з персоналом стосовно умов та положень трудового договору в частині видатків на оплату праці;
  • проводити переговори із власником надавача ПМД.

Скористатись новим електронним інструментом можуть усі надавачі первинної медичної допомоги, які мають діючий з НСЗУ Договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій та планують укладення з НСЗУ Договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Детальніше про технічні можливості «ІНСАЙТ» ви можете дізнатись, завантаживши інструкцію із користування новим інструментом.

«ІНСАЙТ» для надавачів первинної медичної допомоги у негірських та гірських населених пунктах ви можете завантажити нижче. 

Нагадаємо, що з липня 2018 року надавачі ПМД перейшли на нові принципи фінансування – оплату за одного пацієнта з використанням капітаційної ставки в рамках виконання договорів про медичне обслуговування населення між надавачами ПМД та Національною службою здоров’я України (НСЗУ). У новій моделі фінансування фінансове планування відіграє ключову роль в питанні надання якісної медичної допомоги пацієнтам.  

Електронний інструмент «ІНСАЙТ» розробили експерти проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» у співпраці з МОЗ України та НСЗУ.

Читайте також