Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Медичним працівникам

Українські лікарі мають доступ до клінічних настанов на засадах доказової медицини від Duodecim

28 березня 2019
9738

Трансформація системи охорони здоров'я триває. Українські лікарі поступово отримують доступ до медичних знань, які успішно застосовуються у всьому світі. Так, медики можуть користуватися українським перекладом клінічних настанов на засадах доказової медицини, наданих МОЗ України фінським медично-науковим товариством Duodecim Medical Publications Ltd.

Нагадуємо, що понад 900 клінічних настанов для первинної ланки доступні на сайті МОЗ за посиланням: https://u.to/0Nf-FA.

Згідно з контрактом, Україні були надані близько тисячі клінічних настанов на засадах доказової медицини для лікарів первинної ланки англійською мовою. У грудні 2018 року була створена експертна група, до складу якої увійшли кілька десятків лікарів різних спеціальностей, співробітників клінічних кафедр медичних ВНЗ та закладів післядипломної освіти. Фахівці перевірили якість перекладу настанов. Під час засідання робочої групи експерти відмітили, що настанови за деякими напрямами стануть у нагоді не тільки лікарям первинної ланки - педіатрам, терапевтам та сімейним лікарям - а і вузькопрофільним спеціалістам.

Клінічні настанови від товариства Duodecim можуть скеровувати лікаря, відповідно до діагнозу (наприклад, «Гіпертензія: обстеження та стартове лікування»), або симптому (наприклад, «кровохаркання», «задишка»), або ситуації (наприклад, «Діти та домашнє насилля»). Крім того,  наявні настанови, присвячені таким загальним темам як вакцинація, паліативна терапія, раннє виявлення онкологічних захворювань, особливості спілкування лікаря з пацієнтами в різних клінічних випадках.

Настанови базуються на результатах наукових досліджень з високим рівнем доказовості та будуть регулярно оновлюватися.

Читайте також