Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Медичним працівникам

Як повідомити про небажані реакції після ліків та вакцин – інформаційні джерела ДЕЦ

10 листопада 2021
2484

Державний експертний центр МОЗ України розробив одразу два додаткових інформаційні ресурси, які допоможуть лікарям та пацієнтам повідомляти про небажані реакції після застосування лікарських засобів та вакцин.

Один з них – АІСФ чат-бот у Telegram від ДЕЦ.

Віртуальний помічник розроблений спеціально для медичних працівників. Він вміє надавати підказки та відповіді на 50 найбільш поширених запитань, які можуть виникнути під час заповнення карти-повідомлення про несприятливі події після імунізації (НППІ) у автоматизованій системі з фармаконагляду (АІСФ). За допомогою чат-бота можна:

  • ознайомитися з системою АІСФ;
  • знайти відповіді на загальні питання про оформлення карт-повідомлень;
  • дізнатися, як уникнути типових помилок та інше.

Щоб скористатися консультацією чат-боту необхідно:

  • Зайти в застосунок Telegram на смартфоні або комп’ютері.
  • Задати в пошуку «АІСФ чат-бот» або перейти за посиланням: https://t.me/aisf_dec_bot
  • Після старту обрати розділ та питання, яке цікавить, і отримати відповідь.

АІСФ чат-бот доповнює інструкцію, розміщену на сайті https://aisf.dec.gov.ua, й діє паралельно з нею. Активну участь у його створенні брали фахівці з фармаконагляду ДЕЦ, тому серед представленої інформації вже є відповіді на питання, з якими найчастіше звертаються до фахівців із фармаконагляду під час консультацій.

Друге інформаційне джерело – відеоінструкція «Як повідомити про небажані реакції після ліків та вакцин?» на YouTube каналі Державного експертного центру.

У ньому директор департаменту з фармаконагляду ДЕЦ Тетяна Башкатова заповнює карту-повідомлення про небажані реакції після вакцинації проти COVID-19 у режимі онлайн, детально зупиняючись на кожному пункті. Незважаючи на те, що фахівець робить це від імені пацієнта, інформація та надані коментарі будуть корисними і для медичних працівників та всіх зацікавлених.

Переглянути відео «Як повідомити про побічні реакції після ліків та вакцин?» можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=askcNCcNh4M