Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Медичним працівникам

Категорії

Як лікарі набирають бали БПР і як оцінюють нову систему професійного розвитку

2 липня 2019
6865

Розпитали лікарів різних спеціальностей, які курси в рамках БПР вони проходили, скільки балів набрали, як оцінюють нову систему і чи вплине вона на якість надання медичних послуг. 

 

Які курси в рамках БПР проходили і скільки балів набрали?

 

 

Наталя Лебідь

спеціальність «Організація і управління охороною здоров’я», працює в МОЗ України, м. Київ

 

 

“В рамках БПР я вже набрала 70 балів з моменту запровадження наказу. Я відвідала курси різного спрямування - як і українські, так і міжнародні. Так, наприклад, в квітні взяла участь у міжнародному тренінгу “Імплементація міжнародних протоколів в практику сімейного лікаря”, міжнародному медичному конгресі «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України» та заході з антикризового менеджменту в період репродуктивного здоров’я”.

 

 

Ольга Козубенко

спеціальність “дитячий лікар-невропаталог”, працює в ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України», м. Київ

 

 

“Я вже набрала більше 100 балів з моменту запровадження БПР і встигла відвідати як українські, так і закордонні освітні заходи”.

 

 

Артем Сводковський

спеціальність “лікар-педіатр”, голова всеукраїнської “Асоціації лікарів амбулаторної медицини”, м. Дніпро. 

 

 

“Протягом 3 місяців (з квітня по червень) я взяв участь у конгресі сімейних лікарів в м. Дніпро, науково-практичній конференції “Актуальні аспекти кардіології та кардіохірургії” та семінарах для сімейних лікарів. За ці заходи я отримав вже 30 балів”. 

 

Чи отримали ви якісь додаткові можливості зі впровадженням безперервного професійного розвитку?

 

Наталя Лебідь: Раніше лікар також міг вдосконалювати свої професійні навички у зручний для нього час, але існували й обов’язкові процедури - передатестаційні цикли. Зараз держава підтримує лікаря і заохочує вдосконалюватись. До того ж БПР дійсно полегшує атестацію, адже процедура тепер стала максимально спрощеною. Тепер лікар не повинен розписувати звіт за 3 роки професійної діяльності, а  просто вказує освітні заходи, які відвідав. 

Окрім того, можливість відвідувати міжнародні заходи дозволяє українському лікарю поступово інтегруватись у медичну спільноту. Також міжнародні заходи мають інший освітній підхід і навчають через розгляд конкретних практичних кейсів, що дуже допомагає в роботі.

Побажання на майбутнє - було б чудово, якщо б існував реєстр заходів. 

Ольга Козубенко: В моїй лікарні і до запровадження БПР дбали про постійний розвиток лікарів, тому зокрема я  проходила декілька разів стажування в Німеччині в лікарні в Мюнхені та в Аусбургзі. Але водночас особисто для мене впровадження БПР - це спрощення процедури атестації, це ознака того, що держава підтримує лікарів в їхньому розвитку, а не заважає їм.

Мені пощастило з моєї лікарнею, але є багато лікарень, де не дбають про ріст лікарів, тому щорічне вдосконалення позитивно на них вплине. Хотілось би, щоб було більше інформаційних компаній щодо БПР, щоб лікарі  знали про можливості БПР та свої права в рамках цього.

Артем Сводковський: По-перше, зараз набагато зручніша форма набору балів. Адже раніше також можна було набирати бали, проте ці бали були від 0,2 до 2 балів за захід. Зараз якщо лікар цікавиться  і відвідує освітні заходи для отримання балів, то набрати щорічні 50 балів не є проблемою.

По-друге, на мій погляд, ці зміни правильні. Зі свого досвіду спілкування з лікарями, зокрема в асоціації, де є близько 1000 лікарів України, де я є головою, можу сказати, що лише невелика кількість лікарів постійно навчалась, цікавилась, проходили різні курси.  Інша частина - і це переважна більшість лікарів - за 5 років не відвідували жодного освітнього заходу, окрім передатестаційного циклу, де нормального освітнього зростання лікаря не відбувалось. 

 

Чи змінить впровадження БПР якість надання медичних послуг?

 

Наталя Лебідь: Думаю, так.  Оскільки тепер лікар буде щорічно вдосконалюватись, і це не робиться через “примус” згори, а лікар самостійно планує свій час та обирає  заходи вдосконалення. Мені дуже подобається, що можна обирати вдосконалення за тим напрямком, який лікар вважає найпотрібнішим. Оця свобода для лікаря та щорічне вдосконалення однозначно покращать якість медичних послуг.

Ольга Козубенко: Звісно змінить, оскільки тепер всі лікарі будуть постійно вдосконалюватись і всі без винятку отримуватимуть нові знання, які допомагатимуть пацієнтам.

Артем Сводковський: Так, безумовно, коли лікарі будуть щорічно вчитись, а система БПР наразі стимулює їх до цього, то якість медичних послуг підвищиться.

Нагадаємо, згідно з новою системою безперервного професійного розвитку (БПР) щороку лікарі мають вдосконалювати свої навички і набирати мінімально 50 балів. Цього року набір 50 балів БПР рекомендований, а обов’язковим стане  з 01 січня 2020 року. 

Докладно про БПР: https://bit.ly/2KuvNJT

Читайте також